Sentyment krypto – ekstremalny strach. Bitcoin wciąż płasko

Strach nie opuścił ostatnio rynków kryptowalut, wręcz przeciwnie – wskaźnik znajduje się teraz głęboko na terytorium skrajnego strachu.

Niezdolność Bitcoina do przekroczenia 20 000 USD zepchnęła go z powrotem do znanego poziomu około 19 000 USD.

Większość altcoinów jest również dość stabilna w skali dziennej, z niewielkimi lub zerowymi ruchami. Klaytn jest jednym z nielicznych wyjątków, ze znaczącym wzrostem cen po ostatnich wydarzeniach związanych z protokołem.

Bitcoin płasko przy 19 000 USD

Ostatni tydzień był dość spokojny dla głównej kryptowaluty, ponieważ najbardziej znaczący dzień zmienności nastąpił w piątek wieczorem, kiedy aktywa spadły do ​​18 600 USD. Jednak po wyznaczeniu tego kilkudniowego minimum byki podniosły się i popchnęły je na północ.

W związku z tym weekend przypominał poprzedni – co oznacza, że ​​wolumeny obrotu były dość niskie, a bitcoin notowany był około 19 000 USD.

Poniedziałek wydawał się inny, ponieważ BTC po raz pierwszy od kilku dni wzrósł do 19 700 USD. Podczas gdy społeczność liczyła na kolejny wzrost, który podniesie go do 20 000 USD, krajobraz się zmienił, a bitcoin powrócił do 19 000 USD.

W tej chwili aktywa nadal są notowane o kilkaset dolarów powyżej tej linii. Jego kapitalizacja rynkowa wciąż wynosi 370 miliardów dolarów, ale ogólny strach na rynkach pogorszył się i spadł do 20 – co oznacza, że ​​znajduje się głęboko na terytorium skrajnego strachu.

KLAY

Największym gainerem z altów o większej kapitalizacji był wczoraj Klaytn. Po nowej propozycji zarządzania, natywna kryptowaluta protokołu doświadczyła ogromnego skoku do wielotygodniowego maksimum. Pomimo niemal natychmiastowego cofnięcia się od tego szczytu, KLAY ponownie wzrósł o 13% i jest wyceniany na 0,2 USD.

W przeciwieństwie do tego większość innych altów siedzi teraz cicho. Ethereum jest blisko 1350 USD po niewielkim dziennym wzroście. Podobne nieznaczne zyski są widoczne w Cardano, Dogecoin, Polkadot, MATIC i Uniswap.

Z drugiej strony Binance Coin, Ripple, Solana, Shiba Inu, Tron i Avalanche świecą na czerwono. QNT i Algorand wzrosły najbardziej z altów o średniej kapitalizacji, osiągając wzrost do 3,5%.

Ogólnie rzecz biorąc, kapitalizacja rynku kryptowalut ponownie utknęła w martwym punkcie i wynosi 930 miliardów dolarów.

Przegląd rynku kryptowalut.
Źródło: Quantify Crypto
Udostępnij w social mediach: