Sekretarz skarbu USA Yellen mówi, że Bitcoin jest nieefektywny dla transakcji

Kryptowaluty mogą odnieść sukces, jeśli zostaną odpowiednio zbadane, ale bitcoin jest wysoce spekulacyjnym i nieefektywnym aktywem, powiedziała sekretarz skarbu USA Janet Yellen.

Janet Yellen, niedawno mianowana sekretarz skarbu USA, umocniła swoje przekonanie, że BTC jest często używany w nielegalnych transakcjach, podczas gdy zawodzi jako skuteczna forma płatności.

Co ciekawe, jej komentarz pojawił się, gdy cena aktywa spadła o ponad 11 000 dolarów, w jeden dzień, do poniżej 48 000 dolarów.

Yellen o nieefektywności kryptowalut i BTC

Podczas przemówienia w projekcie Polityki DC DealBook, imprezy moderowanej przez New York Times, Yellen skomentował stromą drogę USA do stawienia czoła ożywieniu gospodarczemu po Coivdi19. Co ciekawe, poruszyła rolę zasobów cyfrowych, ponieważ uważa, że ​​mogłyby one zapewnić „szybsze i tańsze” metody płatności.

Jednak ich obecne formy wiążą się z „wieloma kwestiami”, które należy przestudiować, aby uzyskać bardziej znaczącą rolę. Niektóre z problemów, które należy rozwiązać, obejmują „ochronę konsumentów i pranie pieniędzy”.

Mówiąc bezpośrednio o głównym zasobie cyfrowym, a mianowicie o Bitcoinie, zmiażdżyła go, mówiąc, że jest on „wyjątkowo nieefektywny do przeprowadzania transakcji” i jest aktywem wysoce spekulacyjnym.

Yellen twierdziła wcześniej , że rozwój branży kryptograficznej zwiększył ryzyko luk w zabezpieczeniach, ponieważ przestępcy mają tendencję do wykorzystywania ich do nielegalnych działań.

Podczas wydarzenia NYT zasugerowała jednak, że Rezerwa Federalna Stanów Zjednoczonych może dołączyć do innych banków centralnych, podążając za rosnącym trendem waluty cyfrowej banku centralnego (CBDC). Stany Zjednoczone parały się tym pomysłem w ciągu ostatnich kilku lat, ale pozostały niezdecydowane. Z drugiej strony Chiny poczyniły znaczne postępy i aktywnie testują swoją własną wersję cyfrowej waluty.

Janet Yellen. Zdjęcie Parkiet.com

Cena BTC spada o 11 000 USD

Słowa Yellen pojawiły się podczas gwałtownej korekty dotyczącej podstawowej kryptowaluty. BTC ustanowiło dziś nowy rekord wszechczasów na poziomie powyżej 58.400 $, ale niedźwiedzie zapoczątkowały spadek o 11 000 $.

W ciągu kilku godzin kryptowaluta spadła do poziomu 47 500 USD (na Bitstamp). Niemniej jednak bitcoin do tej pory odbił się i dodał 6500 USD w porównaniu z dzisiejszym dołkiem.

Większość rynku kryptowalut podążała za tym, jak Ethereum spadł poniżej 1700 USD. BNB poniżej 250 USD. Litecoin poniżej 200 USD i więcej. Ostatecznie skumulowana kapitalizacja rynkowa straciła ponad 200 miliardów dolarów w mniej niż jeden dzień.

Wyróżnione zdjęcie dzięki uprzejmości Parkiet.com

Źródło: Cryptopotato

Udostępnij w social mediach:

Jeden komentarz


Dodaj komentarz