Salwador wykorzysta wulkan do wydobywania Bitcoina

Prezydent Salwadoru, Nayib Bukele, właśnie poinstruował LaGeo, spółkę zależną Komisji Wykonawczej ds. Wody na Rzece Lempa, aby ułatwiła wydobycie bitcoinów napędzanych wulkanem

Powiedział:

„Właśnie poinstruowałem prezesa LaGeo (naszej państwowej firmy zajmującej się energią geotermalną), aby przedstawił plan oferowania obiektów do wydobywania bitcoinów z bardzo tanią, w 100% czystą, w 100% odnawialną, bezemisyjną energią z naszych wulkanów. To będzie szybko ewoluować!”

Zostało to ogłoszone w tym samym dniu, w którym uchwalono historyczne prawo, które deklaruje, że Bitcoin jest prawnym środkiem płatniczym w Salwadorze, co wzbudza spekulacje na temat tego, czy inne dolarowe kraje mogą pójść w jego ślady.

Ich wejście w wydobycie bitcoinów jest jak dotąd nowością, a kraj najwyraźniej ma obfitą odnawialną energię geotermalną, która w Salwadorze odpowiada za 25% ich całkowitej produkcji energii.

Energia geotermalna to ciepło pochodzące z pod powierzchni ziemi. Jest zawarta w skałach i płynach pod skorupą ziemską i można ją znaleźć aż do gorącej, stopionej skały – magmy.

Aby wyprodukować energię z energii geotermalnej, studnie są wykopywane na głębokość kilometra w podziemnych zbiornikach, aby uzyskać dostęp do pary i gorącej wody, które mogą być następnie wykorzystane do napędzania turbin podłączonych do generatorów energii elektrycznej.

Ta gorąca lawa będzie teraz zasilać cyfrowe złoto, gdy Salwador wejdzie na całość w Bitcoina.

Źródło: Trutnodes

Udostępnij w social mediach: