Rządy nie mogą powstrzymać kryptowalut – prezes Carlyle Group

Po zapewnieniu, że kryptowaluty zostaną tutaj, David Rubenstein podkreślił, że rządy nie mogą powstrzymać inwestorów przed inwestowaniem w nie.

Rządy, które chcą lub mogą powstrzymywać kryptowaluty, są „nierealistyczne w tym momencie” – zauważył były przewodniczący Smithsonian Institution – David Rubenstein. Ponadto nakreślił znaczącą rolę aktywów cyfrowych w branży finansowej i przewidział, że nie znikną.

Rządy nie mogą zatrzymać krypto

Wraz ze spektakularnym wzrostem rynku kryptowalut w ciągu ostatniego roku, wielu ekspertów zgłosiło obawy dotyczące potencjalnego zakazu ze strony rządów światowych i skutków, jakie może on mieć dla branży.

Jednak David Rubenstein, prezes Kennedy Center for the Performing Arts i współzałożyciel amerykańskiej firmy private equity The Carlyle Group, uważa, że ​​nie ma takiej możliwości.

wywiadzie dla CNBC amerykański miliarder i filantrop powiedział, że kryptowaluty istnieją i kwitną, ponieważ „ludzie na rynku chcą czegoś innego niż tradycyjna waluta”. Zapewnił, że zasoby cyfrowe „tu zostaną” i wskazał, że rządy nie będą w stanie zatrzymać ich postępu.

„Pomysł, że kryptowaluta zniknie lub że rząd powstrzyma kryptowalutę przed tym, czego chcą inwestorzy, jest w tej chwili nierealistyczny”.

Komentując ogromny krach rynkowy z tego tygodnia, Rubenstein powiedział, że ludzie inwestujący w branżę powinni spodziewać się podobnych znaczących wzrostów i spadków po tak stosunkowo nowym wynalazku. Ostrzegł również tych, którzy nie są gotowi stawić czoła zwiększonej zmienności, aby tylko trzymali się z daleka.

Chociaż nie zainwestował bezpośrednio w żadne aktywa cyfrowe, Rubenstein powiedział, że przydzielił fundusze firmom z branży.

DavidRubenstein
David Rubenstein. Źródło: Georgetown

Znaczenie jego słów

Krótko po wywiadzie wielu zwolenników kryptowalut zabrali go na Twittera, aby przedstawić jego korzystne podejście. Dyrektor generalny MicroStrategy, Michael Saylor, był jednym z pierwszych. Oprócz wymieniania obecnych i poprzednich wyróżnień Rubensteina, dyrektor określił jego słowa jako „pomyślne dla Bitcoina”.

Dyrektor generalny Galaxy Digital, Michael Novogratz, powiedział : „To naprawdę ważne” i nazwał Rubensteina „jednym z najbardziej szanowanych inwestorów z najlepszymi powiązaniami z DC w historii”.

Travis Kling, założyciel i dyrektor ds. Informatyki Ikigai Asset, przypomniał, że Rubenstein był „facetem, który zatrudnił Jaya Powella, zanim był w Fed, i był jego szefem przez 8 lat. Tak się składa, że ​​zarządza największymi i najbardziej powiązanymi z firmami PE na świecie ”, odnosząc się do The Carlyle Group.

Wyróżnione zdjęcie dzięki uprzejmości Bloomberga; źródło: Cryptopotato

Udostępnij w social mediach: