Rynki kryptowalut straciły 300 mld USD w 4 dni, Bitcoin odnotował najniższe dzienne zamknięcie od lipca 2021 r.

Bitcoin odnotował najniższe dzienne zamknięcie od lata 2021 roku. Większość altcoinów nadal cierpi jeszcze bardziej z powodu ogromnych spadków cen.

Spadki Bitcoina trwały w ciągu ostatnich 24 godzin, ponieważ aktywa po prostu nie przestają tracić na wartości. Większość altcoinów jest w podobnej lub nawet gorszej pozycji, z ogromnymi spadkami cen od Ripple, Solana, Cardano, Shiba Inu, Polkadot i innych. W przeciwieństwie do tego, NEAR Protocol jest jednym z niewielu gainerów.

Spadek Bitcoin do 33 000 USD

Zaledwie cztery dni temu podstawowy zasób cyfrowywzrósł do 40 000 USD po ostatnim spotkaniu FOMC. Choć nie udało mu się pokonać tego poziomu, utrzymywał się blisko niego przez kilka godzin, zanim perspektywy rynkowe uległy całkowitej zmianie.

W ciągu zaledwie kilku godzin BTC spadł o 4000 USD do najniższego od wielu tygodni (w tamtym czasie) 36 000 USD. Chociaż sam w sobie był to znaczny spadek cen, to nie był koniec. Jak informowaliśmy wczoraj, Bitcoin spadł poniżej 35 000 USD, aby wykreślić nowe lokalne dno – tym razem najniższe od końca stycznia.

To jednak nie wszystko, ponieważ kryptowaluta ponownie spadła do nieco ponad 33 000 USD. Stała się to najniższą dzienną ceną zamknięcia od lata zeszłego roku.

Na razie Bitcoin wciąż walczy na tym poziomie. W związku z tym jego kapitalizacja rynkowa osiągnęła kolejny cios i obecnie spadła do 635 miliardów dolarów.

BTCUSD.
Źródło: TradingView

Altcoiny tracą na wartości. NEAR zielony

Podobnie jak Bitcoin, większość alternatywnych monet również spadała w ciągu ostatnich kilku dni. Wiele z nich odnotowało własne wielomiesięczne minima.

Ethereum osiągnął poziom 3000 USD na początku tego miesiąca, ale od tego czasu stracił ponad 500 USD. Kolejny 4,5% spadek w ciągu ostatnich 24 godzin przyniósł drugą co do wielkości kryptowalutę znacznie poniżej 2500 USD.

Binance Coin (spadek o 5% w ciągu dnia) kosztuje teraz 340 USD po tym, jak był powyżej 400 USD mniej niż tydzień temu. Terra i Dogecoin spadły o podobny odsetek.

Ripple, Solana, Cardano, Polkadot, Avalance i Shiba Inu straciły jeszcze większą część wartości.

NEAR Protocol jest jednym z nielicznych wyjątków, ze znaczącym wzrostem cen o 9%. W związku z tym NEAR handluje powyżej 11 USD.

Niemniej jednak skumulowana kapitalizacja rynkowa wszystkich aktywów kryptograficznych spadła do nieco ponad 1,5 biliona dolarów. Oznacza to, że w ciągu czterech dni zniknęło około 300 miliardów dolarów.

Przegląd rynku kryptowalut.
Źródło: Quantify Crypto

Artykuł tłumaczony przy współpracy z serwisem Cryptopotato.com

Autor: Jordan Lyanchev

Udostępnij w social mediach: