Rynek kryptowalut traci 150 miliardów dolarów w korekcie BTC

Całkowita kapitalizacja rynkowa kryptowalut spadła o 8,6% w mniej niż 24 godziny. Korekta Bitcoina rośnie.  

Rynki kryptowalut stały się morzem czerwieni podczas porannej, azjatyckiej sesji handlowej. Straty bitcoinów są odczuwalne bardziej w pozostałej części ekosystemu.

Około 150 miliardów dolarów opuściło rynki w ciągu ostatnich 24 godzin. Łączna kapitalizacja rynkowa spadła z dziennego maksimum wynoszącego 1,81 bln USD do obecnego poziomu 1,66 bln USD. Analityk techniczny Michaël van de Poppe uznał poziom 1,5 biliona dolarów za krytyczne wsparcie.

Bitcoin jak zwykle pozwolił na ogromne załamanie rynku, ponieważ aktywa spadły dzięki wsparciu na poziomie 54 000 USD i zmierzają na następny poziom.

Po dziesięciu dniach konsolidacji ceny BTC przełamały wsparcie 22 marca i od tego czasu nadal spadały. Kolejny poziom wsparcia to 50-dniowa wykładnicza średnia ruchoma (EMA), która obecnie wynosi nieco ponad 50 000 USD. Według Tradingview na tym wskaźniku technicznym stwierdzono wsparcie podczas pierwszych dwóch korekt .

W momencie pisania tego tekstu, kurs BTC spadał o 2% w ciągu ostatnich 24 godzin do 53 300 USD, po najniższym poziomie 51 700 USD podczas handlu azjatyckiego.

Najwięksi przegrani Crypto

Ethereum podążył za swoim starszym bratem z 4% spadkiem w ciągu dnia i spadł poniżej 1600 $ po raz pierwszy od 6 marca. Całkowita korekta dla ETH od 2000 $ + ATH wynosi 22% w stosunku do obecnych cen.

Według Coingecko, straty te są stosunkowo niewielkie w porównaniu z niektórymi innymi, takimi jak UNI, która osiągnęła w ciągu dnia ponad 10% wzrostu i osiągnęła poziom 27,75 USD. Użytkownicy i inwestorzy Uniswap mogli być zirytowani brakiem skalowania w warstwie 2, gdy DEX uruchomi wersję 3 5 maja.

Token THETA Theta Network, który niedawno znalazł się w pierwszej dziesiątce kryptowalut , został mocno dotknięty stratą 14% w ciągu dnia, spadając do 12,40 USD.

IOTA spadła o podobną kwotę po ogłoszeniu partnerstwa DeFi w dniu 24 marca. Inne żetony, które borykają się dzisiaj, to DOT, XRP, BCH i XLM.

Jacyś ocalali?

Niewielu ocalało w ten czerwony czwartek. Cardano zdołał utrzymać się na powierzchni z 1,5% zyskiem w ciągu dnia, i można handlować po 1,13 USD. Token FIL firmy Filecoin również dobrze sobie poradził z 9% pompą, aby osiągnąć 90 USD, podczas gdy NPXS od Pundi X wzrósł o 26% w ciągu ostatnich 24 godzin.

Najbliższe dni będą miały decydujące znaczenie dla określenia, czy to tylko kolejna korekta trendu wzrostowego, czy też hossa w końcu dobiegła końca.

Źródło/tłumaczenie:

Udostępnij w social mediach:

Jeden komentarz


Dodaj komentarz