Rynek kryptowalut stracił kolejne 100 mld USD: spadek ETH do ATH z 2018

Ostatnie 24 godziny przyniosły jeszcze większy ból rynkowi kryptowalut, z dumpem Bitcoinów do najniższego miesięcznego poziomu nieco ponad 27 000 USD.

Jednak alternatywne monety cierpią jeszcze bardziej. Na przykład ETH spadł poniżej 1500 USD do poziomów ATH z 2018 roku.

Bitcoin znowu spada

Po kilku krótkich i nieudanych próbach pokonania 32 000 USD w zeszłym tygodniu, podstawowa kryptowaluta zaczęła stopniowo tracić na wartości. Ostatnie odrzucenie na tym poziomie sprowadziło go do 30 000 USD, gdzie aktywo utrzymywało się przez kilka dni.

Krajobraz zmienił się w piątek, kiedy spadły dane o inflacji w USA (8,6%). Rekord z 40 lat przyniósł zwiększoną zmienność BTC, która spadła do 29 000 USD.

Niemniej jednak najgorsze miało dopiero nadejść, ponieważ Bitcoin zaczął spadać jeszcze gwałtowniej kilka godzin później. To zakończyło się dzisiaj, kiedy BTC spadł do 27 200 USD (na Bitstamp) – najniższej pozycji cenowej odnotowanej w ciągu miesiąca.

W konsekwencji kapitalizacja rynkowa Bitcoina spadła do 520 miliardów dolarów. Srebrną podszewką dla byków BTC jest to, że dominacja nad altcoinami sięga prawie 48%.

BTCUSD.
Źródło: TradingView

Aktualności Bitcoin

Wspomniane wyżej niekorzystne zmiany cen nie zniechęciły tradycyjnych funduszy hedgingowych, ponieważ niedawny raport twierdzi, że nadal przelewają one środki na rynek.

Dyrektor generalny grupy deVere wciąż optuje za Bitcoinami i wierzy, że wartość aktywów wzrośnie do końca roku.

Alty w głębokiej czerwieni

Podczas gdy wartość bitcoin spadła o około 5-6% w ciągu ostatnich 24 godzin, większość altcoinów spadła dwucyfrowo.

Ethereum należy do największych przegranych. ETH spadł o ponad 200 USD w ciągu ostatnich 24 godzin i ponad 500 USD w ciągu tygodnia. Nie tylko spadł poniżej 1500 USD, ale spadł do najwyższych w historii poziomów z 2018 r., wynoszących około 1450 USD.

BNB (-12%), ADA (-15%), XRP (-11%), SOL (-14%), DOGE (-14%), DOT (-14%) i Avalanche (-20%) są również głęboko w czerwieni z altów o większej czapce. TRON przyjął to zniesienie z nieco mniejszym bólem – skromniejszym 7% spadkiem.

Z altami o niższej i średniej kapitalizacji na podobnych lub gorszych pozycjach, całkowita kapitalizacja rynku kryptowalut spadła o kolejne 100 miliardów dolarów dziennie. Wskaźnik spadł o 200 miliardów dolarów w ciągu kilku dni i obecnie wynosi poniżej 1,1 biliona dolarów.

Przegląd rynku kryptowalut.
Źródło: Quantify Crypto

Wiadomości kryptograficzne

Bank of Canada uważa, że ​​rynek kryptowalut musi zostać uregulowany, zanim stanie się wystarczająco duży, aby spowodować załamanie makrofinansowe.

Giełda kryptowalut Huobi weszła głęboko w DeFi i Web 3, uruchamiając wehikuł inwestycyjny o wartości 1 miliarda dolarów.

Artykuł przetłumaczony przy współpracy z Cryptopotato.com.

Autor: Jordan Lyanchev

Udostępnij w social mediach: