Rynek krypto przekracza 2,5 biliona USD, gdy SEC otwiera pierwszy ETF na kontrakty terminowe na BTC

W piątek 15 października Bitcoin ( BTC ) przekroczył 60 000 USD po raz pierwszy od kwietnia, po ogłoszeniu przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) funduszu giełdowego kontraktów terminowych na Bitcoina (ETF), wywołując wzrost cen w całym kryptowalutowym rynku. 

Ruch ten był początkowo napędzany plotkami, które krążyły  przed pierwszym ogłoszeniem, że SEC zatwierdzi pierwszy  Bitcoin ETF na  początku przyszłego tygodnia.

Co ciekawe, 14 kwietnia 2021 r., kiedy BTC osiągnął swój rekordowy poziom, kapitalizacja rynkowa kryptowalut wyniosła 2 194 bln USD, podczas gdy teraz wynosi ona 2 505 bln USD, a wielu ekspertów wciąż przewiduje, że Bitcoin osiągnie nowy rekord wszechczasów.

W sobotę rano światowy rynek kryptowalut świecił na zielono. W chwili pisania tego tekstu całkowita wartość rynku wzrosła o 4,14% w porównaniu z poprzednim dniem, co oznacza, że ​​jego kapitalizacja jest wyższa niż najcenniejszej na świecie firmy Apple Inc. (NASDAQ:  AAPL ).

Globalny rynek kryptograficzny 7-dniowa kapitalizacja rynkowa.  CoinMarketCap.com

Ponadto całkowity wolumen rynku kryptowalut w ciągu ostatnich 24 godzin wyniósł 116,23 miliarda USD, co stanowi wzrost o 0,72%. Jednocześnie 24-godzinny wolumen DeFi wynosi 14,97 miliarda USD. To stanowi 12,88% całego wolumenu rynku kryptowalut. Podczas gdy łączny wolumen wszystkich stabilnych walut wynosi 91,19 miliarda USD, co stanowi 78,46%.

ETF „możliwością arbitrażu dla funduszy hedgingowych”

Niemniej jednak ekonomista, strateg inwestycyjny i były menedżer funduszu hedgingowego Raoul Pal, uważa emisję ETF futures na BTC za pozytywny ruch. Ale przyznaje, że zasadniczo zapewnia to ogromne możliwości arbitrażowe dla funduszy hedgingowych, ponieważ te kontrakty będą prawdopodobnie sprzedawane z dużą premią podczas faz byka i będą mogli czerpać zyski z tych zwrotów.

Stwierdził : 

To jest stara sztuczka rynku finansowego – musisz teraz dodać wielu nowych pośredników, z których wszyscy osiągają zyski. Dostawcę ETF, izbę rozliczeniową, brokera kontraktów terminowych, administratora, audytora, firmę prawniczą, CME i arbitraż funduszy hedgingowych. 

Wall Street staje się bogatsza. Inwestorzy detaliczni tracą. Ponownie.

Rajd cen BTC

Pomimo obaw Pala, w wyniku kolejnego nocnego wzrostu dzięki wiadomościom, cena Bitcoina osiągnęła nowe sześciomiesięczne maksimum. Wyniosło ponad 62 000 USD, co na krótko oddala ją o mniej niż 2000 USD od osiągnięcia historycznego ATH. W rzeczywistości wartość Bitcoina wzrosła o około 44% od początku października. 

Obecnie flagowy zasób cyfrowy kosztuje 61 400 USD. To oznacza wzrost o 3,49% w ciągu ostatnich 24 godzin i 11,84% w ciągu ostatnich siedmiu dni.

7-dniowa kapitalizacja rynkowa Bitcoina.  CoinMarketCap.com

Warto zauważyć, że niektórzy eksperci przewidują rekordowe zakończenie roku, z jednym modelem prognozowania cen. Przewidują, że Bitcoin osiągnie nowe ATH do listopada, przy tym samym modelu prognozującym, że BTC osiągnie sześć cyfr do roku 2021.

Ogólnie rzecz biorąc, przed możliwym okresem odkrycia ceny, jako kolejny poziom oporu posłużą rekordy wszech czasów w wysokości ponad 65 000 USD. Jednak nawet jeśli cena Bitcoina gwałtownie wzrosła w ostatnich tygodniach, saldo BTC na giełdach pozostało na najniższym poziomie od dziewięciu miesięcy. To sugeruje, że inwestorzy trzymają cyfrowe aktywa w swoich portfelach, zamiast przygotowywać się do sprzedaży. 

Wreszcie, w ciągu ostatniego tygodnia ceny innych głównych kryptowalut również doświadczyły znacznych wzrostów, przy czym Ethereum ( ETH ),  Binance Coin  (BNB) i Polkadot ( DOT ) wzrosły o 10% lub więcej.

Udostępnij w social mediach: