Ripple – w trosce o ochronę środowiska

Riplle ochrona środowiska

Rosnący popyt na kryptowaluty i coraz szybsze wdrażanie rozwiązań opartych na łańcuchu bloków uwidoczniły krytyczny problem: rosnące zużycie energii przez technologię i jej wpływ na klimat.

Niedawno uruchomiono nową inicjatywę sektora prywatnego, znaną jako Crypto Climate Accord, aby uczynić branżę kryptowalut bardziej ekologiczną. Prowadzona jest przez zdecentralizowany rynek energii oparty na blockchain, Energy Web, we współpracy z RMI i Alliance for Innovative Regulation. Inicjatywa ma na celu pełne odnowienie branży kryptowalut do 2030 roku lub wcześniej. Zainspirowana porozumieniem klimatycznym z Paryża , porozumienie planuje połączyć branżę kryptowalut i technologii finansowych w celu zbudowania zrównoważonej infrastruktury. Ripple.

Ripple chce dołączyć do tego porozumienia.

„Dziś z radością ogłaszamy kolejny krok w drodze do zrównoważonego rozwoju Ripple: nasze zaangażowanie w Crypto Climate Accord (CCA) – nową inicjatywę zorganizowaną przez EW, RMI i Alliance for Innovation Regulation (AIR), aby stworzyć przemysł kryptowalutowy, w 100% odnawialny ”.

Ripple dołączyło do ponad 20 zwolenników z różnych branż i łańcuchów bloków, w tym Organizacji Narodów Zjednoczonych, CoinShares, Compass Mining, XRP Ledger Foundation i ConsenSys.

Co ciekawe, to nie była pierwsza próba Ripple w utrzymaniu zrównoważonego rozwoju. W zeszłym roku firma blockchain z siedzibą w San Francisco nawiązała współpracę z Energy Web (EW) i Rocky Mountain Institute (RMI) w celu dekarbonizacji publicznych łańcuchów bloków.

Kryptowaluty mają złą reputację, jeśli chodzi o zużycie energii, zwłaszcza Bitcoin.

Zgodnie z ostatnim raportem, mierzona sieć Ethereum zużywa około 33,6 terawatogodzin energii elektrycznej rocznie. Podobnie jak w małym kraju, takim jak Dania. Stanowi to około jednej trzeciej szacunkowych 95 TWh zużywanych rocznie przez sieć Bitcoin.

Źródło: Digiconomist

Co więcej, dyrektor generalny Ripple, Brad Garlinghouse, skrytykował intensywne wydobywanie zasobów Bitcoina . Powiedział:

„Wraz ze wzrostem ceny Bitcoina, zużycie energii, ślad węglowy wydobycia PoW, które zdarza się weryfikować transakcje, nadal rośnie agresywnie. 1 transakcja Bitcoin jest równoważna spaleniu 75G benzyny ”.

Filantrop Bill Gates był również jednym ze sceptyków, a pionier komputerowy powiedział niedawno :

„Nie jestem fanem Bitcoina, szczególnie ze względu na całą energię, jaką zużywa”.

Źródło:AMBCrypto

Udostępnij w social mediach:

Jeden komentarz


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.