Ripple uzyskuje dostęp do ważnych dokumentów SEC – czy to kolejny sukces w procesie?

The Securities and Exchange Commission (SEC) musi przekazać wiadomość e-mail zawierającą projekt przemówienia byłego dyrektora Williama Hinmana. Treść tej korespondencji dotyczy tego, czy Ether powinno być klasyfikowane jako papier wartościowy.

Przypomnieć należy, iż w powyższej sprawie nadal toczy się proces sądowy, który agencja regulacyjna złożyła przeciwko start-upowi kryptowalutowemu. SEC pozwała Ripple i członków jej kierownictwa pod koniec 2020 r. pod zarzutem sprzedaży kryptowaluty XRP z naruszeniem federalnego prawa papierów wartościowych. Podczas toczącego się postępowania, SEC oraz Ripple dokonywały wymiany dokumentów, które niezbędne były do sprawy. Ripple ubiegało się o dokumenty od SEC, które wydały się w pewnym momencie sporem ich przekazania. Idąc za tą myślą firma kryptowalutowa oczekiwała przekazania szczegółowo opisującej wewnętrznej komunikacji i zasad stosowanych przez SEC.

Adwokaci komisji stali na stanowisko, iż dokumenty, o które są proszeni, są szczególnie chronione i nie mogą zostać udostępnione. Przełomowe okazało się orzeczenie sędzi Sarah Netburn, która wskazała, że komisja musi udostępnić dokumenty. W tym notatki ze spotkań między personelem. Co istotne, zostali oni zobowiązani do przekazania korespondencji e-mail zawierające przemówienia Wiilliama Hinmana. Dodatkowo, zobowiązano komisję do udostępnienia notatek ze spotkań ze stronami trzecimi.

Jak powiedział główny radca prawny Ripple, Stu Alderoty, “Jesteśmy zadowoleni z postanowienia Sądu, które przyznaje Ripple dostęp do ważnych dokumentów, które SEC ukrywała. Będziemy nadal agresywnie bronić tej sprawy – i pozostajemy optymistami, że rozwiązanie tej sprawy zapewni bardzo potrzebną jasność dla branży”.

Sędzia uzasadniając swoje stanowisko stwierdziła, że “Osobiste poglądy pracowników komisji nie są chronione, chyba że mają wpływ na formułowanie lub wykonywanie osądu zorientowanego na politykę.”

Zwolennicy XRP twierdzą, że pomimo obecnej sytuacji oraz ograniczeń firmy, jest to kolejne ważne zwycięstwo dla Ripple.

Sędzia Netburn, uprzednio przychyliła się do wniosku o przedłużenie terminu składania wniosków w sprawie Ripple-SEC do 28 lutego, który miał się zakończyć 19 stycznia. Strony poprosiły o przedłużenie terminu, aby móc wspólnie przeprowadzić dalsze zeznania.

Udostępnij w social mediach: