W swojej białej księdze zatytułowanej „The Future of CDBCs” firma Ripple pisze, że XRP może służyć jako pomost dla różnych walut cyfrowych banków centralnych:

Jednym z przykładów neutralnego pomostu jest zasób cyfrowy XRP, którego można użyć do szybkiego i skutecznego połączenia dwóch różnych walut.
Raport mówi, że token umożliwiłby różnym CBDC przenoszenie wartości w „bezproblemowy” i „opłacalny” sposób.
Szanse i wyzwania
Ripple wymienia włączenie finansowe, innowacje i zachęcanie do konkurencji wśród głównych korzyści płynących z CBDC.
Wspomina jednak również o zdolności banków centralnych do utrzymania kontroli nad polityką pieniężną jako pozytywnej cechy, która jest anatemą dla zwolenników decentralizacji w branży kryptowalut.
Jeśli chodzi o wyzwania stojące przed CBDC, Ripple pisze, że ważne jest, aby zapewnić ich interoperacyjność:
Każda jednostka CBDC może tworzyć własne zasady i zasady, które najlepiej pasują do jego rynku krajowego. Jednak CBDC powinny być również zjednoczone i kierowane zbiorowymi protokołami, które umożliwią im bezproblemową współpracę z innymi CBDC i walutami cyfrowymi.
Ripple promuje swoją księgę skoncentrowaną na CBDC
Jak donosi U.Today , Ripple ogłosił, że uruchomi prywatną wersję XRP Ledger, która jest specjalnie zaprojektowana dla banków centralnych na początku tego miesiąca.
Czytając między wierszami, jedynym celem białej księgi wydaje się być przedstawienie tego nowego produktu.
Ripple zachęca banki centralne do korzystania z prywatnej wersji istniejącej księgi zamiast tworzenia nowej od podstaw:
CBDC mogłoby być wydawane i zarządzane przy użyciu prywatnej wersji istniejącej zdecentralizowanej księgi… Dałoby to bankom centralnym elastyczność i funkcjonalność, jaką oferują zdecentralizowane księgi, zachowując jednocześnie wystarczająco scentralizowaną kontrolę nad polityką pieniężną i zarządzaniem gospodarczym.
Źródło/tłumaczenie: U.today
Krypto-entuzjasta od 2017 roku. Inwestor, trader. Tworzyłem i współpracowałem z różnymi projektami w branży kryptowalutowej pozyskując doświadczenie u źródeł. Obecnie współpracuję ze światowym serwisem krypto-niusowym Beincrypto. W międzyczasie tworzę Coinspector, wnosząc wartościowy kontent oraz analizy techniczne kryptowalut.
Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.