Revolut dodaje DOGE do swojej oferty

Firma fintech z siedzibą w Wielkiej Brytanii dodała kryptowalutę DOGE do swojej platformy ze względu na popularność i zapotrzebowanie.

Londyńska firma fintech Revolut ogłosiła dzisiaj, że Doge będzie dostępny do kupowania, sprzedawania i przechowywania w swojej aplikacji wraz z 29 innymi kryptowalutami. 

Revolut, który oferuje usługę bankowości mobilnej, jest znany w Wielkiej Brytanii jako „bank prowokujący”, co jest terminem używanym do oznaczania start-upów banków cyfrowych, które mają na celu zakłócenie funkcjonowania dużych starych banków. Firma potwierdziła dziś, że Dogecoin, obecnie szósta co do wielkości kryptowaluta z kapitalizacją rynkową przekraczającą 40 miliardów dolarów, był “popularnym żądaniem wśród jej użytkowników”. 

Kryptowaluta została wymyślona jako żart, ale obecnie jest bardzo popularna wśród traderów kryptowalut. W ciągu ostatniego roku Dogecoin zyskał znaczną uwagę mainstreamu. Wspierany przez dyrektora generalnego Tesli Elona Muska i jego zwyczajowe tweety na temat kryptowaluty. Jego cena wynosi ponad 12,000% więcej niż w ubiegłym roku. Po części dlatego, że tweety Muska  pompowały monetę. Według CoinGecko, dzisiaj kurs wynosił 0,31 USD. 

Szef krypto w Revolut, Ed Cooper, powiedział w oświadczeniu:

„Właśnie uruchomiliśmy aplikację Dogecoin w aplikacji. Więc teraz zapaleni klienci kryptowalut i nowi gracze mogą kupować i sprzedawać ten popularny token.”

Revolut pozwala swoim użytkownikom kupować i sprzedawać kryptowaluty na swojej platformie. Wcześniej pozwalał tylko klientom na przechowywanie kryptowalut w aplikacji. Teraz użytkownicy mogą wypłacić Bitcoin do zewnętrznego portfela. 

Firma zezwoliła na handel kryptowalutami na swojej platformie w 2017 roku. W zeszłym roku odnotowała 2,5-krotny wzrost aktywności kryptograficznej w swojej aplikacji w porównaniu z poprzednim rokiem.

Popyt na Dogecoin nie kończy się również na Revolut. W zeszłym tygodniu Coinbase Pro, „profesjonalna” platforma handlowa giełdy, ogłosiła dostępność monety. Została ona później udostępniona na wszystkich platformach Coinbase. Handel rozpoczął się od darmowego rozdania Dogecoin o wartości 1,2 miliona dolarów. 

Ale „efekt Coinbase” w wartości monety był krótkotrwały. Cena spadła od tamtego czasu. 

Pomimo tego, że została stworzona jako mem w 2013 roku, przez programistów, którzy chcieli śmiać się z rynku altcoinów , moneta teraz chce być traktowana poważnie jako metoda płatności: jeden z najlepszych programistów aktywów powiedział w zeszłym miesiącu, że zespół odpowiedzialny za Dogecoin pracuje aby była tańszą, bardziej ekologiczną i szybszą alternatywą dla Bitcoina .

Źródło: Decrypt.co

Udostępnij w social mediach: