Reddit uruchamia kolekcjonerskie awatary na Polygon w ramach najnowszej akcji NFT

Aby były używane jako zdjęcia profilowe, awatary można dostosowywać w Kreatorze awatarów Reddit

Amerykańska platforma społecznościowa Reddit uruchomiła nowy rynek oparty na blockchain i kolekcję kolekcjonerskich awatarów. Można ich użyć jako zdjęcia profilowe i kupować za stałą cenę od 9,99 USD do 99,99 USD.

„W tej serii awatary kolekcjonerskie to awatary z limitowanej edycji stworzone przez niezależnych artystów we współpracy z Reddit i zapewniające właścicielom wyjątkowe korzyści na platformie Reddit.

Jeśli ktoś ustawi swój awatar kolekcjonerski jako swojego awatara na Reddit, może mieszać i dopasowywać sprzęt awatara z innym sprzętem i akcesoriami awatara Reddit. Jego zdjęcie profilowe w sekcjach komentarzy będzie miało efekt blasku ”- powiedziała firma w blog.

Wyprawa Reddita w przestrzeń NFT miała miejsce w styczniu. Wówczas ogłosił testowanie funkcji, która pozwala użytkownikom używać ich NFT jako zdjęć profilowych. Twitter uruchomił podobną funkcję na tydzień przed Redditem.

Kolekcjonerskie awatary Reddit

Kolekcjonerskie awatary zostaną wybite w zgodnej z Ethereum sieci blockchain Polygon. Sandeep Nailwal, dyrektor generalny i współzałożyciel Polygon, ogłosił to w swoim tweecie.

Reddit powiedział, że wybrał Polygon ze względu na niższe koszty transakcji i zaangażowanie w kwestie zrównoważonego rozwoju.

Kupujący mogą zapłacić za awatary kartami debetowymi lub kredytowymi. Mogą używać portfela opartego na blockchain Reddit – Vault, dostępnego w aplikacji – do przechowywania i zarządzania przedmiotami kolekcjonerskimi.

Właściciele tych kolekcjonerskich awatarów będą mieli licencję na używanie ich na innych platformach internetowych. Ale prawa nie będą tak szerokie, jak w przypadku kolekcji NFT firmy Yuga Lab Bored Ape Yacht Club (BAYC). Ta pozwala na wykorzystanie postaci z kreskówek na przykład w produktach i programach telewizyjnych.

Stworzony przez niezależnych artystów

„Zaprojektowane przez niektórych z najbardziej pasjonujących się artystów wizualnych Reddit, nowe, limitowane edycje kolekcjonerskich awatarów będą wkrótce dostępne do kupienia w Reddit Avatar Builder, a dochód z nich trafi do twórców, którzy je zaprojektują” – podała firma.

Artyści ci otrzymają tantiemy, jeśli te zasoby cyfrowe zostaną otwarte na handel na rynku wtórnym na innych platformach.

Efekt blasku na zdjęciu profilowym i personalizacja tych awatarów w Kreatorze Awatarów za pomocą dostępnego sprzętu i akcesoriów to tylko niektóre z dostępnych obecnie funkcji specjalnych.

Więcej funkcji

Reddit planuje wprowadzić na platformę więcej technologii i funkcji opartych na blockchain. Nazwał awatarami kolekcjonerskimi jako wczesnymi krokami do takich integracji.

„Kolekcjonerskie awatary wspierane przez blockchain to jeden z pierwszych kroków, które podejmujemy, aby przetestować potencjalne korzyści płynące z tej koncepcji na Reddicie” – napisano.

W lutym współzałożyciel Reddit, Alexis Ohanian, zebrał 500 milionów dolarów dla swojej firmy VC 776 Management LLC, którą zamierza zainwestować głównie w kryptowaluty.

Artykuł opublikowany przy współpracy z Cryptopotato.com
Autor: Arun Shrivastav

Udostępnij w social mediach: