Ramp rozszerza swoją obecność na rynku w USA

Dzięki regulacji FinCEN, Ramp zwiększa swój zasięg w Stanach Zjednoczonych. Taka rejestracja oznacza, że może teraz oferować wysoce szeroki zakres usług dla swoich wzorców w USA.

Warto dodatkowo wspomnieć, że firma była jednym z zaledwie ośmiu firm kryptowalutowych, które otrzymały autoryzację od Financial Conduct Authority (FCA) w Wielkiej Brytanii w sierpniu ubiegłego roku. Od samego początku produkt, realizowany przez Ramp zarządzał procesem KYC i wykrywania oszustw. Jednocześnie poprawiając doświadczenie użytkownika, wykazując zorientowanie na klienta i budowanie zaufania wobec niego. Oprócz tego, Ramp sp. z o. o. jako pierwsza firma w tym zakresie na świecie otrzymała również od Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) rejestrację open banking w 2020 r.

Ramp Swaps LLC, amerykańska spółka zależna od platformy płatności kryptowalutowych, uzyskała rejestrację jako Money Service Business (MSB) w The Financial Crimes Enforcement Network (FinCEN). Tym samym, Ramp może działać zgodnie z prawem w 38 stanach i utorować drogę do dalszego rozwoju w USA.

Historia i sukces Ramp

Przypomnijmy, że firma Ramp została założona w 2018 r. i szybko stała się jednym z najbardziej ekscytujących start-upów w Europie. Działalność spółki pozwala użytkownikom kupować kryptowaluty prosto z ich portfeli. Wolumen transakcji firmy wzrósł 30-krotnie w ciągu ostatniego roku.

Ramp Group obecnie współpracuje z ponad 400 firmami blockchain na całym świecie, w tym z Axie Infinity, Mozilla czy Opera. Co więcej jest partnerem dla gry opartej na blockchain – Sorare, która zebrała rundę w serii B o wartości 680 mln USD.

Jak wspomina CEO i współzałożyciel Ramp Group, Szymon Sypniewicz, na blogu oficjalnej strony Ramp Network:

Zawsze uważaliśmy, że aby być liderem na tym rynku, dostawcy usług on-ramp muszą zdobyć zaufanie swoich partnerów i użytkowników. Dlatego też podjęliśmy wszelkie działania, aby spełnić, a nawet przekroczyć odpowiednie standardy prawne i finansowe, które mają do nas zastosowanie, bez względu na to, jak bardzo są rygorystyczne.

Jak dodatkowo podkreśla:

Dzięki rejestracji regulacyjnej po obu stronach Atlantyku, Ramp Group jest dobrze przygotowana do współpracy z firmami dowolnej wielkości. Od nowo powstających platform NFT po międzynarodowe organizacje blue chip.

Udostępnij w social mediach: