Rajd cenowy XRP. Czego się spodziewać w najbliższych tygodniach?

Rajd XRP

Podczas ostatniego rajdu altcoinów XRP zajął centralne miejsce, a altcoin oferował ponad 75% zwrotów w ciągu ostatnich 7 dni. 

W rzeczywistości wspomniany wzrost spowodował również, że skumulowana kapitalizacja rynku kryptowalut przekroczyła pożądane 2 biliony dolarów. Chociaż tokeny DeFi odegrały kluczową rolę z 50 miliardami dolarów w kapitalizacji rynkowej, rajd altcoinów jest prowadzony przez tradycyjne alty z pierwszej 25-tki. Wiele z nich oferuje dwucyfrowe zyski. W tym XRP.

Źródło: CoinGecko

Co więcej, przewiduje się, że wzrost ten będzie długi. Zwłaszcza że obroty wzrosły o ponad 130% w ciągu 24 godzin, w czasie publikacji. I to nie tylko popyt na giełdach, ale także przepływy netto. Coraz więcej XRP opuszcza czołowe giełdy, opierając się na narracji HODLerów.

Rajd cen jeszcze się nie skończył, o czym świadczy również liczba transakcji. W rzeczywistości liczba transakcji, w chwili pisania tego tekstu, nie była nawet połową rekordowego poziomu z 2021 r. Wynoszącego ponad 2,6 miliona.

Źródło: CoinMarketCap

Dodatkowo wykres zwrotu z inwestycji z ostatnich 6 lat zdawał się podkreślać, że jest miejsce na bardziej pionowy wzrost. Z trwającego wolumenu na rynku XRP, ponad 50% pochodzi z rynków Binance, a popyt na altcoiny jest nadal wykładniczo wysoki. W oparciu o historyczne wykresy i trendy cenowe, z przedziałem cenowym Bitcoina poniżej 60000 USD, cena XRP prawdopodobnie będzie kontynuowała ruch w kierunku północnym. Chyba że wolumen handlu (który ma bezpośredni wpływ na zmienność cen) spadnie.

Skąd te wzrosty

Miesiąc temu natywny token Ripple znajdował się pod dużą presją sprzedażową z powodu spadku aktywności sieciowej. Pozew SEC również wpłynął na presję sprzedaży i nastąpił spadek popytu na giełdach spot. Jednak ostatni skok liczby transakcji XRP jest wskaźnikiem większej aktywności sieci, z tym samym sygnałem, że wzrost może się przedłużyć przed korektą. W rzeczywistości w pewnym sensie XRP może być nawet niedowartościowany na tym poziomie cenowym.

Źródło: Wykresy XRP

Jak wynika z załączonego wykresu, największy wzrost transakcji odpowiadał spadkowi ceny aktywów w październiku 2020 r. Jednak wkrótce potem nastąpiło szybkie ożywienie. XRP zakończył rok 2020 na poziomie jednej trzeciej ceny z listopada 2020 r. Podczas gdy w czasie publikacji, wzrósł o 300% z 0,24 USD do 0,98 USD.

Inne wskaźniki, takie jak wielkość obrotu XRP na najlepszych giełdach, zyski HODL-ów przy obecnym poziomie cenowym oraz koncentracja dużych HODL-ów wskazują, że traderzy altcoinów nadal zachowują dobre wyniki na XRP. Może nastąpić korekta, ale tylko pod koniec rajdu altcoinów. W tej chwili mogą pojawić się oznaki spowolnienia, ale nie ma żadnych oznak zatrzymania. Opierając się na jego metrykach i analizie łańcuchowej, wzrost cen XRP może jeszcze się nie skończyć.

Źródło:AMBCrypto


Udostępnij w social mediach:

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.