Alt season – czy to już? Przegląd rynku

Coinspector.pl

Ripple kontynuuje swoją imponującą wydajność po kolejnym dwucyfrowym wzroście od 3-letniego maksimum, podczas gdy BNB ustanowił nowy rekord powyżej 380 USD.

Po spadku poniżej 57 000 $, Bitcoin zainicjował kolejną podwyżkę, ale nie udało mu się zakwestionować pożądanej ceny 60 000 $. W przeciwieństwie do tego większość alternatywnych monet wzrosła na wartości, w tym nowy ATH dla Binance Coin i ogromny wzrost dla XRP, co jeszcze bardziej zmniejszyło dominację BTC na rynku, który jest obecnie najniższy od jednego roku.

Altcoins w kolorze zielonym; BNB spogląda na 400 USD

Większość alternatywnych monet o większej kapitalizacji była nieco w stagnacji, z wyjątkiem XRP. Natywna kryptowaluta Ripple osiągnęła znaczny dwucyfrowy wzrost, a aktywa wzrosły tylko dwukrotnie, gdy wzrosły w ciągu ostatnich 24 godzin.

Kolejny imponujący wzrost o 27% sprawił, że XRP osiągnął roczny rekord ponad 0,90 USD osiągnięty kilka minut temu. Warto zaznaczyć, że jest to najwyższy poziom XRP od połowy 2018 roku.

Innym znaczącym zyskiem z ostatnich 24 godzin jest Binance Coin. BNB odnotował wzrost o 12% i odnotował nowy rekord wszech czasów, znacznie powyżej 380 USD. Ethereum (5%), Polkadot (5%), Cardano (3%), Uniswap (4%), Litecoin (10%) i Chainlink (6%) również są na zielono.

Przegląd rynku kryptowalut.  Źródło: Quantify Crypto
Przegląd rynku kryptowalut. Źródło: Quantify Crypto

Dalsze zyski są widoczne dzięki stosom (103%), Bitcoin Gold (35%), Fantom (25%), Neo (19%), Tezos (19%), Ontology (17%), Ethereum Classic (16%), Avalanche (15%), Qtum (12%), Huobi Token (12%) i więcej.

Ostatecznie skumulowana kapitalizacja rynkowa wszystkich aktywów kryptowalut również zarejestrowała wczoraj nowy rekord, przekraczając po raz pierwszy ponad 2 biliony dolarów.

Dominacja Bitcoina wciąż cierpi

Główna kryptowaluta również wyprzedza w 24-godzinnej skali cenowej. Bitcoin spadł wczoraj do poniżej 57 000 $, ale także zapoczątkował znaczącą podwyżkę.

W następnych godzinach BTC dodało około 3000 USD wartości. Spowodowało to osiągnięcie dziennego maksimum wynoszącego około 59 500 USD (na Bitstamp).

Jednak zasób nie mógł przejść wyżej. Niedźwiedzie przejęły kontrolę i zepchnęły go o kilkaset dolarów, a BTC wynosi obecnie około 59 000 dolarów.

Niezdolność Bitcoina do przebicia się powyżej 60000 USD i wejścia na nieznane wody nadal kosztuje go część dominacji na rynku. Wskaźnik porównujący kapitalizację rynkową BTC ze wszystkimi innymi kryptowalutami spadł poniżej 55%, według CoinMarketCap. Zaledwie kilka tygodni temu dominacja bitcoina wynosiła powyżej 62%.

BTCUSD.  Źródło: TradingView
BTCUSD. Źródło: TradingView
Udostępnij w social mediach:

Jeden komentarz


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.