Prawnicy ostrzegają miliardera, Elona Muska

Prawnicy ostrzegają miliardera, Elona Muska, o tweetach pobudzających Bitcoina.

Elon Musk, miliarder, dyrektor generalny firmy Tesla, producenta samochodów elektrycznych TSLA + 0,8%, wstrząsnął Wall Street w tym tygodniu, kiedy ujawnił, że jego firma kupiła Bitcoiny za 1,5 miliarda dolarów.

Cena bitcoinów wzrosła w ostatnich tygodniach , częściowo z powodu pro-bitcoinowych tweetów Muska – w pewnym momencie cena bitcoina wzrosła prawie o 20% .

Prawnicy ostrzegają Muska, którego luźny charakter Twitta doprowadził do wrzenia regulatorów i może napotkać na pytania ze strony amerykańskiej Komisji Bezpieczeństwa i Giełdy (SEC) dotyczących „faktów i okoliczności” zakupu bitcoinów przez Teslę .

W poniedziałek Tesla ogłosiła, że ​​w pewnym momencie tego roku kupiła bitcoiny o wartości 1,5 miliarda dolarów, zgodnie z dokumentem SEC, dodając, że wkrótce zacznie akceptować płatności w bitcoinach.

„Nie byłoby zaskoczeniem – biorąc pod uwagę nacisk na tweety dyrektora naczelnego, ceny bitcoinów i ostatnie dramatyczne ruchy rynkowe – gdyby SEC zadawała pytania dotyczące faktów i okoliczności w tym miejscu” – powiedział Doug Davison, partner w Linklaters i były dyrektor oddziału Departamentu egzekwowania SEC,

Inni powtórzyli to ostrzeżenie, z Vitor Constâncio, który był wiceprezesem Europejskiego Banku Centralnego do maja 2018 roku, mówiąc na Twitterze, że SEC prawdopodobnie zajmie się zakupem bitcoinów Tesli.

„Nie ujawniono tego, kiedy Tesla dokonała tej inwestycji” – powiedział Constâncio, wskazując na pytania, które Musk zadał na Twitterze w grudniu, dotyczące dokonywania dużych transakcji bitcoinowych.

„Po tym pojawiło się wiele stwierdzeń, że wspiera bitcoina. Bitcoin nadal rósł, a inwestycja Tesli zyskała na wartości”.

Na początku tego miesiąca Musk powiedział, że uważa, że ​​bitcoin jest  „bliski” włamania się do tradycyjnych finansów .

„Jestem zwolennikiem bitcoina. Spóźniłem się na tą imprezę, ale jestem zwolennikiem. Myślę, że bitcoin jest bliski uzyskania szerokiej akceptacji przez konwencjonalnych finansistów”

– powiedział Musk podczas wywiadu przeprowadzonego w aplikacji czatu Clubhouse. .

W międzyczasie Musk pomógł „żartować” dogecoinowi, który osiągnął ATH, tweetując memy i przeprowadzając ankiety na Twitterze dotyczące tokena.

W 2018 roku SEC pozwał Muska po tym, jak napisał na Twitterze, że „zabezpieczył” fundusze na prywatny zakup akcji Tesli po 420 USD za akcję. Agencja stwierdziła, że ​​tweet, który spowodował wzrost ceny akcji Tesli o prawie 15%, naruszył przepisy dotyczące papierów wartościowych.

Musk zawarł później porozumienie z SEC w celu rozstrzygnięcia sporu, zgadzając się na przedkładanie publicznych oświadczeń dotyczących finansów firmy do weryfikacji przez jej radcę prawnego.

Udostępnij w social mediach: