Posiadacze XRP jednoczą się przeciwko SEC. XRP wzrasta o 20%

Posiadacze XRP chcą interweniować w procesie SEC przeciwko Ripple, aby domagać się odszkodowania

Posiadacze XRP złożyli wniosek przeciwko amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) o wprowadzanie ich w błąd w toczącym się procesie przeciwko Ripple.  

Inwestorzy dochodzą odszkodowania za „niewłaściwe postępowanie” SEC

Ripple ponownie znalazł się w centrum uwagi kryptowalut po tym, jak grupa posiadaczy tokenów poprosiła o dołączenie do pozwu SEC przeciwko firmie. Jako oskarżeni będą stroną trzecią. 

W nowych aktach prawnych  posiadacze XRP argumentują, że ich interesy nie były odpowiednio reprezentowane przez SEC w toczącym się procesie . Grupa planuje teraz dochodzić odszkodowania za „umyślne niewłaściwe postępowanie i / lub rażące zaniedbanie” organu nadzorującego. Oskarżenia przeciwko Ripple doprowadziły do ​​znacznych strat po tym, jak token stracił ponad 15 miliardów dolarów.

Adwokat posiadaczy XRP, John Deaton, utrzymuje, że Ripple nie jest jedyną stroną zagrożoną. Wielu inwestorów nie było w stanie zlikwidować swoich udziałów. 

„Nie chodzi tylko o obecną dystrybucję XRP przez Ripple, ale o to, czy obecnie XRP należące do posiadaczy XRP jest uważane za papiery wartościowe, ponieważ większość giełd w USA wycofała i / lub całkowicie zawiesiła handel XRP, powodując w ten sposób XRP posiadane przez Posiadaczy XRP nie do kupienia, a zatem bezużyteczne. SEC miała okazję zmienić skargę i zapewnić jasność rynkom, ale zamiast tego odłożyła tę odpowiedzialność na ten honorowy sąd ”-  powiedział  Deaton. 

Chociaż sędzia okręgowy Stanów Zjednoczonych, Analisa Torres, odrzucił wniosek „bez uprzedzeń”, załączyła przed wnioskiem list do SEC o udzielenie odpowiedzi.

Agencja federalna zażądała przedłużenia do 22 marca, aby wydać oficjalne oświadczenie. W międzyczasie posiadacze tokenów XRP mogą złożyć kolejny wniosek o interwencję w sprawie SEC przeciwko Ripple. Deaton jest przekonany, że osoby te należy wziąć pod uwagę. 

XRP utknął w wąskim zakresie cenowym

Prawdopodobieństwo, że posiadacze tokenów mogą występować jako pozwani będący osobami trzecimi w procesie, wywołało wiele spekulacji na rynku. XRP wzrósł o ponad 19,50% po pojawieniu się wiadomości. 

Pomimo znacznego wzrostu cen, siódma co do wielkości kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej pozostaje w wąskim przedziale . Jego niezdolność do przekroczenia przedziału 0,485-0,424 $ zmusiła wstęgi Bollingera do przeciskania się na dziennym wykresie. 

Wciśnięcia wskazują na okresy niskiej zmienności i zwykle następują po nich znaczne ruchy cen. Im dłuższy uścisk, tym większe prawdopodobieństwo silnego wybicia.

Ten indeks techniczny nie daje jasnej ścieżki co do kierunku trendu XRP. Dlatego obszar między dolnym i górnym pasmem jest rozsądną strefą zakazu handlu. 

Tylko dzienne zamknięcie świecy powyżej lub poniżej tego obszaru określi, dokąd zmierza XRP.

Wykres cen dolara amerykańskiego XRP
XRP / USD na TradingView

Wzrost popytu, który pozwala tej kryptowalucie przebić się przez poziom oporu 0,485 USD, może być na tyle znaczący, aby popchnąć ceny w kierunku kolejnego głównego obszaru zainteresowania na poziomie 0,653 USD. I odwrotnie, zamknięcie poniżej poziomu wsparcia 0,424 USD może prowadzić do 26% korekty w kierunku 0,315 USD. 

Źródło” Cryptobriefing

Udostępnij w social mediach:

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.