Portfel Phantom pozyskuje 109 mln USD finansowania

Phantom umożliwia przechowywanie, kupowanie, wysyłanie, odbieranie, wymianę tokenów i zbieranie NFT w blockchainie Solana.

Portfel kryptograficzny Phantom zebrał w ostatnim czasie 109 mln USD prowadzonym przez Paradigm w rundzie finansowania serii B i jest obecnie wyceniany na 1,2 mld USD.

W rundzie wzięli również udział dotychczasowi inwestorzy, m.in. Andreessen Horowitz, Variant Fund, Jump Capital, DeFi Alliance, Solana Ventures. Pozyskane finansowanie kapitałowe pomoże Phantomowi rozszerzyć się na wiele blockchainów, w tym dodać wsparcie dla Ethereum przed końcem tego roku, powiedział dyrektor generalny Brandon Millman. Phantom zamierza również uruchomić swoją aplikację na Androida w pierwszej połowie tego roku.

Co więcej, w dniu 31 stycznia 2022 r. Phantom udostępnił swoją aplikację na iOS. Portfel początkowo został wprowadzony jako rozszerzenie przeglądarki w lipcu zeszłego roku i szybko urósł. Stał się tym samym wiodącym portfelem dla Solany. Mówi się, że portfel kryptograficzny zgromadził już ponad dwa miliony aktywnych użytkowników w ciągu zaledwie 6 miesięcy od uruchomienia.

Jak powiedział Millman, Phantom “podwaja” Solana, koncentrując się na aplikacjach mobilnych i funkcjach, które pomogą usprawnić wprowadzanie nowych użytkowników. “Przyspieszymy rozwój ekosystemu Web3 na Solana, oferując światowej klasy środowisko onboardingu i DApp dla użytkowników mobilnych”.

Millman był wcześniej kierownikiem technicznych w 0x, infrastrukturze służącej do budowania zdecentralizowanych giełd, gdzie intensywnie korzystał z MetaMask. Jego dostrzeżone niedociągnięcia z MetaMask i skupienie się na Ethereum skłoniły go do stworzenia nowego portfela. Wybrał Solanę na początkowe wsparcie Phantoma, ponieważ było mniej konkurencji.

Aby sprostać planom wsparcia wielołańcuchowego, Phantom chce w najbliższej przyszłości rozszerzyć swój obecny zespół z 20 do co najmniej 40. Firma zatrudnia do różnych funkcji, w tym inżynierii, operacji i obsługi klienta.

Runda Serii B zwiększyła dotychczasowe całkowite finansowanie Phantoma do 118 mln USD. W lipcu zeszłego roku pozyskał 9 mln USD w ramach finansowania Serii A kierowanego przez a16z. Millman powiedział, że Phantom nie zamierza zebrać więcej funduszy w najbliższej przyszłości. Zapytany o potencjalną uruchomienie rodzimego tokena natywnyego, powiedział, że nie ma jeszcze konkretnego planu.

Udostępnij w social mediach: