Polygon pozyskuje 450 mln USD m.in. od SoftBank i Tiger

Projekt skalowania Ethereum Polygon zebrał 450 mln USD w ramach prywatnej sprzedaży tokenów.

Sequola Capital India poprowadził zbiórkę funduszy Polygon, w której uczestniczyło ponad 40 innych inwestorów, w tym SoftBank Vision Fund 2, Tiger Global, Alan Howard, Kevin O’Leary, Galaxy Digital, Sino Global Capital, Alameda Research, Digital Currency Group, Accel, Union Square Venture i Dragonfly Capital.

Jak wynika z nieoficjalnych informacji, inwestorzy otrzymali tokeny MATIC Polygon za zniżką. Natomiast sam współzałożyciel projektu Sandeep Nailwal nie ujawnił szczegółów w tej kwestii.

Mając w ręku “nowy kapitał”, Polygon planuje przeznaczyć 100 mln USD na rozwój swojego ekosystemu. W tym celu ok. 10 mln USD rocznie przeznaczy na różne produkty skalujące, w tym Hermez, Miden, Zero i Nightfall.

Polygon zobowiązał się niedawno do zainwestowania 1 mld USD w działania związane ze skalowaniem ZK-rollup i od tego czasu ogłosił dwa przejęcia o wartości 650 mln USD: Mir i Hermez. Jak powiedział Naiwal, świeży kapitał pozwoli Polygonowi skonsolidować swoje wysiłki związane ze skalowaniem Ethereum i wprowadzić kolejny miliard użytkowników na sieć Ehtereum.

Ekosystem Polygon ewoluował od czasu jej powstania w 2017 r. Jest obecnie bazą budowanych w wysokości powyżej 7000 zdecentralizowanych aplikacji. Dla realizacji swoich działań NFT, nawiązana została współpraca z Aave, OpenSea, Mark Cuban’s Lazy.com, a także Dolce & Gabbana.

“Platformą z wyboru do budowania na blockchainie jest dziś Polygon” – powiedział Shailesh Lakhani, MD w Sequoia Capital India. “Tysiące deweloperów w całej gamie aplikacji wybierają Polygon i ich kompletny zestaw rozwiązań skalujących dla ekosystem Ethereum”.

Podczas, gdy Polygon zyskuje na popularności znacząca wada naraziła go na utratę praktycznie wszystkich tokenów w grudniu. Polygon naprawił lukę, ale mimo to, złośliwy użytkownik wykorzystał błąd i ukradł tokeny MATIC warte w tym czasie ponad 2 mln USD. W trakcie procesu, Polygon wypłacił również ok. 3,46 mln USD w ramach znalezionego błędu dwóm hakerom, którzy odkryli tę wadę.

Udostępnij w social mediach: