Polygon (MATIC) osiąga nowe ATH, integrując nowe projekty. Transakcje podskoczyły

Cena Polygon (MATIC) osiągnęła nowe ATH, przekraczając 1,5 USD po tym, jak rozwiązanie skalujące Ethereum zintegrowało wiele popularnych zdecentralizowanych projektów finansowych (DeFi). Liczba transakcji, które przetwarza dziennie, gwałtownie wzrosła.

Według danych z eksploratora sieci MATIC, Polygon przetworzył obecnie ponad 62,4 miliona transakcji i ma prawie 700 000 adresów portfeli. Dziennie przetwarza 3,3 miliona transakcji, z których każda kosztuje mniej niż jeden cent, płacony w kryptowalucie.

Z kolei koszt transakcji na łańcuchu blokowym Ethereum osiągnął w tym tygodniu nowy rekord wszech czasów, przekraczając średnio 64 USD , zanim spadł do 31,75 USD w momencie publikacji. Sieć kryptowalut była przeciążona w ciągu ostatnich kilku miesięcy, ponieważ rosnąca zdecentralizowana przestrzeń finansowa i monety memów zwiększają popyt.

Polygon ma na celu zapewnienie szybszych i tańszych transakcji na Ethereum przy użyciu dwuwarstwowych łańcuchów bocznych. Łańcuchów bloków, które działają obok głównego łańcucha bloków ETH. Użytkownicy mogą wpłacać ETH do inteligentnego kontraktu Polygon bridge i wchodzić z nimi w interakcję w ramach łańcucha Polygon, aby później wycofać je z powrotem do głównej sieci Ethereum.

Zapotrzebowanie na rozwiązanie do skalowania w warstwie drugiej wzrosło tak bardzo, że MATIC wzrósł o ponad 270% w ciągu ostatnich 30 dni i ponad 7000% w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Obecnie jest blisko nowego rekordowego poziomu 1,51 USD.

W ciągu ostatnich kilku tygodni sieć Polygon zintegrował kilka dużych platform DeFi, w tym Aave, Curve, SushiSwap, 1inch i inne. Podczas tych integracji transakcje w jego sieci eksplodowały, ponieważ dzięki temu korzystanie z platformy DeFi opartej na Ethereum jest tańsze.

Polygon ma własny algorytm konsensusu Proof of Stake, a posiadacze MATIC mogą obstawiać swoje fundusze, aby zdobywać nagrody. Sieć koncentruje się również na zrównoważonym rozwoju w przestrzeni niezamiennych tokenów (
NFT), współpracując z Cent, platformą tokenizującą tweety.

Według niedawnego tweeta, SushiSwap przekroczyło już wartość 500 milionów dolarów w sieci Polygon.

Cena MATIC nadal rosła, nawet gdy szerszy rynek kryptowalut przeszedł w tym tygodniu silną korektę, po tym, jak dyrektor generalny Tesli, Elon Musk, opublikował ogłoszenie, w którym ujawniono, że producent samochodów elektrycznych nie będzie już akceptował płatności bitcoinami z powodu obaw o środowisko.

Udostępnij w social mediach: