Polygon inwestuje ponad 10mln USD aby przyciągnąć użytkowników

Projekt Polygon i 0x wyda 10,5 miliona dolarów na opracowanie platformy i infrastruktury API, które pomogą wprowadzić milion użytkowników do sieci Polygon i Ethereum.

Finansowanie zostanie przeznaczone na stworzenie solidnego interfejsu API 0x na Polygon. Interfejs API 0x umożliwi projektom tworzenie aplikacji zdecentralizowanych finansów w sieci Polygon i łączenie ich aplikacji z innymi platformami zewnętrznymi, takimi jak zdecentralizowane giełdy w sieci Ethereum.

API umożliwi deweloperom DeFi czerpanie płynności ze zdecentralizowanych giełd w szybszy, niezawodny i łatwiejszy sposób. Płynność jest uważana za ważną dla każdej solidnej aplikacji handlowej, ponieważ umożliwia użytkownikom dostęp do par handlowych w dowolnym momencie, w którym chcą handlować, bez konieczności wymiany na preferowane pary.

Fundusze wesprą projekty DeFi i ich programistów w korzystaniu z API 0x na blockchainie Polygon. Ponieważ jest skalowalny, programiści mogą skalować swoje aplikacje, nie oceniając płynności ze zdecentralizowanych giełd, z których większość jest obecnie zbudowana w sieci Ethereum.

Polygon to rozwiązanie do skalowania łańcucha bocznego dla Ethereum. Został zbudowany jako łańcuch boczny, który odpowiada na większość problemów ze skalowalnością występujących obecnie w Ethereum, w tym wysokie opłaty, słabe wrażenia użytkownika i niskie transakcje na sekundę. Dlatego ci, którzy budują zdecentralizowane aplikacje na Polygonie, aby skorzystać z jego skalowalności i niskich opłat transakcyjnych, również nie przegapią połączenia ze zdecentralizowanymi giełdami w celu uzyskania płynności.

Z drugiej strony projekt 0x to platforma programistyczna, która obsługuje zdecentralizowane giełdy w Ethereum.

Dzięki API, projekty DeFi będą mogły integrować handel Polygon i czerpać płynność z wielu giełd, w tym Quickswap, SushiSwap, CurveFinance, Dodo, mstable, DFyn, Cometh i innych. Deweloperzy będą mogli połączyć tę dostępną głęboką płynność z szybką i elastyczną architekturą Polygon.

Interfejs API 0x na Polygon zostanie uruchomiony z obsługą integracji Matchaxyz, Dexguru, Dexkit, MyCrypto, Set Protocol, Zapper.fi i Zerion. Deweloperzy DeFi będą mogli czerpać płynność z tych giełd, gdy API zostanie uruchomione.

Zespół będzie również obsługiwał zamówienia 0x RFQ i otwarte księgi zamówień w przyszłości w przyszłej wersji interfejsu API.

Źródło: Zycrypto

Udostępnij w social mediach: