Po uruchomieniu projektu Metaverse, cena ADA wzrosła o ponad 30% w ciągu zaledwie 7 dni

Kryptowaluta Cardano (ADA) odnotowała znaczny wzrost wartości po uruchomieniu projektu Metaverse o nazwie Pavia.

Cena ADA wzrosła o 30,9% w ciągu ostatniego tygodnia zajmując tym samym piątą pozycję pod względem wielkości kapitalizacji rynkowej kryptowalut 16 stycznia 2022 r.

Poniżej zaprezentowany wykres z dnia 17 stycznia 2022 r. zaprezentowany został w 24 godzinnej statystyce. Zgodnie z nim, ADA odnotował wzrost o 9,5% w stosunku do USD. Mimo sukcesu, nie można nie wspomnieć o krytyce pojawiającej się ostatnio na rynku kryptowalutowych na temat Cardano. Bowiem uznano, że oparte niej aktywa finansowe (DeFi) i NFT prawie nie istniały.

Projekt Pavia

W dniu 15 stycznia 2022 r. oficjalnie wystartował projekt NFT i Metaverse o nazwie Pavia.io. Zwolennicy silnie twierdzą, że kryptowaluta ta będzie konkurentem dla innych protokołów nawet takich jak ‘The Sandbox’.

Zgodnie z komunikatem zostało utworzonych 100 000 wirtualnych działek w formie NFT. Pierwsza sprzedaż gruntów została zrealizowana w wysokości 29 000 działek. Natomiast w drugiej sprzedano 31 000 działek. W grudniu projekt zrealizował tzw. ‘wallet snapshot’ i rozdano 25% tokenów użytkowych projektu PAVIA dla użytkowników Metaverse stworzonym przez Cardano.

Wskazuje się, że nazwa ‘Pavia’ wzięła się od włoskiego miasta, w którym urodził się znany matematyk Gerolamo Cardano. Jak czytamy w komunikacie uruchomienia projektu: “W sumie Pavia.io ma około 100 000 działek lądowych, z których każda jest wybita jako unikalny NFT ze współrzędnymi. (…) projekt sprzedał około 60% tych działek, od października do listopada 2021 r. Finał jest zaplanowany na 1 kwartał 2022 r.”. Zgodnie z informacjami na oficjalnej stronie, obecnie jest 8300 właścicieli gruntów.

Zwróćmy uwagę, iż podczas gdy światowa gospodarka rynku kryptowalut spadła w dniu 17 stycznia 2022 r. nawet do 2,17 biliona USD, ADA podtrzymywała lekki wzrost swojej wartości. Globalny obrót ADA jest obecnie szacowany na 3,3 mld USD. Natomiast kapitalizacja rynkowa osiąga wartość 48,9 mld USD.

Udostępnij w social mediach: