Play to Earn w ekosystemie Zetly.

Starsi czytelnicy Coinspector doskonale pamiętają gry w podchody. Te profesjonalnie organizowane na koloniach i obozach, czy te amatorskie na podwórkach czy w lasach.

Biegaliśmy, odkrywając kolejne zagadki i zbierając za to raczej symboliczne nagrody. Potem modne stały się gry miejskie. Najczęściej połączone z odkrywaniem historii danego miasta czy zabytków, ale nadal pełne zabawy.

Podwórko vs. Play To Earn

W epoce Internetu modne stały się Pokemony, które – o czym mało kto wie – mają już ponad 25 lat! Nasze dzieci, a być może także niektórzy z nas, szukały w różnych częściach miasta wirtualnych Poksów. Wtedy także pojawiły pierwsze aplikacje, które wykorzystywały AR, czyli Augmented Reality.

We współczesnym świecie mamy do czynienia z całą gałęzią przemysłu cyfrowego, który nazywa się Play to Earn. Gałęzią w dużej mierze mierzę opartej na sieci blockchain. W 2020 roku powstał nawet pierwszy na świecie Play to Earn Game Festival! Ideą filozofii Play to Earn jest zarobek gracza. Niekoniecznie są to kwoty, które pozwalają nam na zbicie fortuny, ale możemy zarabiać za swoją, prace, za swój poświęcony czas. I mieć przy tym dobrą zabawę.

Wydaję się, że Play to Earn to postawa win-win. Zarówno dla tych, którzy fundują zasoby cyfrowe, jak i dla tych, którzy je zbierają. Taka postawa towarzyszy także nam, twórcom Zetly. Najważniejszą częścią naszej platformy jest moduł Zetly Sport. W module tym znajdziemy funkcjonalność Away Games.

Na czym to polega i do kogo jest skierowana?

Przede wszystkim jest to funkcjonalność, która pozwala kibicom być ze swoim zespołom nawet w dniu meczu wyjazdowego swojej drużyny. Nadal pozostają oni fanami. A ponadto mogą dobrze się bawić, edukować i zbierać cyfrowe zasoby np. w formie dropów NFT.

Away Games pozwala kibicom zarówno wirtualnie jak i na żywo poszerzać swoją wiedzę, chociażby na temat miast, do którego jedzie jego ukochana drużyna. Możemy to robić zwiedzając wirtualnie wyjątkowe miejsca, poznając historię danego klubu czy ciekawostki z jego życia.

Możemy poznawać zawodników, którzy dla tego klubu byli ważni.  To samo mogą robić osoby, które zdecydują się na wyjazd. Czasem wystarczy 2-3 godziny być wcześniej w danym mieście, aby skorzystać z niespodzianek przygotowanych w ramach Away Games.

Oczywiście taka zabawa będzie przynosiła korzyści wszystkim. Klubom, bo tworzą jeszcze bliższe więzi ze swoimi kibicami oraz kibicom, bo dzięki temu otrzymują wirtualne nagrody oraz dowiadują się czegoś ciekawego.

W tym kontekście warto także wspomnieć o planowanym przez Zetly evencie Play to Earn. Jak zapowiada Michał Glijer, CEO Zetly w tym roku czeka nas prawdziwa bomba. Pierwszy na świecie event odbywający się zarówno w przestrzeni wirtualnej jak i fizycznie. Wydarzenie to ma zgromadzić kilkuset fanów technologii Play to Earn, fanów gier oraz entuzjastów crypto z całego świata w jednym miejscu. Gdzie? Cóż, Śląsk to cudowny region… Pełen różnych, bardzo interesujących miejsc… O szczegółach dowiecie się wkrótce z naszych kanałów.  

Twitter Zetly.

Facebook Zetly.

Medium Zetly.

Kanał dyskusyjny Telegram Zetly.

Autor tekstu: Tomasz Szabelski

Udostępnij w social mediach: