Pierwszy startup Web3 bez krypto, blockchaina oraz NFT

Tokeny, blockchain i NFT to tylko technologia, którą wykorzystujemy projektując serwisy web3. Zapominamy przy tym o najważniejszej rzeczy. Web3 to NOWA JAKOŚĆ, NOWE idee oraz zasady. Podstawą internetu PRZYSZŁOŚCI jest decentralizacja, wolność, niezależność i bezpieczeństwo.

Zostawmy jednak na chwilę NFT oraz tokenizację.

Spójrzmy na web3 przez pryzmat podstawowych założeń, na których opiera się ta nowa generacja internetu. Okaże się wtedy, że rozproszona po całym świecie baza mieszkań dla cyfrowych nomadów ma więcej wspólnego z web3, niż większość fikcyjnie zdecentralizowanych projektów NFT.

Tripoffice.com to na pierwszy rzut oka zwykły marketplace z mieszkaniami dla pracowników zdalnych. Ten startup ma jednak solidne podstawy zbudowane w oparciu o web3.

Manifest

Standard tripoffice definiujący wyposażenie mieszkań dla nomadów, to odpowiednik manifestu. Ergonomia, zdrowie oraz wydajność to cel oraz misja #tripoffice.

Który projekt web3 stworzył własny manifest?

Decentralizacja

Mieszkania dostępne na platformie tripoffice.com będą rozproszone po całym świecie. Żaden apartament w sieci #tripoffice nie należy do teamu. Wszystkie mieszkania zarządzane są przez niezależnych oraz wolnych gospodarzy.

Gospodarz może w każdej chwili usunąć z mieszkania ergonomiczne stanowisko do pracy zdalnej i odłączyć się z sieci.

Wolność

Właściciel mieszkania czerpie 100% korzyści z przyłączenia się do #tripoffice. Gospodarz jest wolny i niezależny od platformy. Może równolegle wynajmować swoje mieszkanie za pośrednictwem innych sieci rezerwacyjnych (booking, expedia, airbnb). Mieszkanie przygotowane na workation można też w każdej chwili sprzedać lub podarować innej osobie.

Bezpieczeństwo

Mieszkania w standardzie trip office powstają na całym świecie. Właściciel mieszkania na wynajem sam decyduje czy przynależność do sieci jest dla niego opłacalna. Founderzy projektu proponują konkretny standard wyposażenia oraz wskazują korzyści z tytułu jego posiadania, nie mają jednak żadnego wpływu na decyzję gospodarzy.

Nieśmiertelność

Dzięki manifestowi, który definiuje ponadczasowe potrzeby cyfrowych nomadów ludzie przez następne tysiąclecia będą podróżować i zamieniać HOME OFFICE na TRIP OFFICE.

Śmierć founderów nie będzie miała wpływu na cenę poszczególnych apartamentów do pracy zdalnej.

Projekt jest nie do zatrzymania i będzie istniał wiecznie.

W duchu web3 będziemy mieli również zdecentralizowany blog. Każdy post będzie ukazywał się na innej stronie www.

To był pierwszy post o #web3 i tripoffice.com

Nie wiadomo kiedy, gdzie i o czym pojawi się kolejny.

#staytuned #gm

Udostępnij w social mediach: