Pi Network: Scam czy legit?

Nawet jeśli od jakiegoś czasu wiesz o świecie kryptowalut, Pi Network jest jednym z tych niekonwencjonalnych projektów kryptograficznych, o których być może nie słyszałeś. 

Mówiąc najprościej, Pi Network twierdzi, że jest w stanie osiągnąć to, o czym do tej pory myślały nieliczne projekty kryptograficzne: udostępnienie kopania kryptowalut ogółowi społeczeństwa, rezygnując z potrzeby stosowania drogiego, specjalnego sprzętu i oprogramowania. 

Według zespołu stojącego za tym, „Pi to nowa kryptowaluta dla zwykłych ludzi, którą możesz wydobywać (lub zarabiać) na swoim telefonie”. Rzeczywiście, to, co odróżnia sieć Pi od innych projektów kryptowalut, to fakt, że wprowadza ona pierwszą w historii kryptowalutę, którą można wydobywać ze zwykłych smartfonów za pomocą bezpłatnej aplikacji na smartfony. Według twórców Pi ma na celu umożliwienie ogólnej populacji udziału w rewolucji kryptowalutowej. 

Szacuje się, że już ponad 10 milionów użytkowników eksploruje krypto Pi na swoich smartfonach bezpłatnie, przy bardzo niskim zużyciu procesora, danych i baterii oraz chronionych przed naruszeniem ich prywatności. Założyciele Pi Network uważają również, że monety Pi będą miały znaczącą, rzeczywistą wartość pieniężną w nadchodzących czasach.

Algorytm konsensusu używany przez Pi Network nazywa się SCP lub Stellar Consensus Protocol. Został opracowany przez Davida Mazieres, profesora informatyki również na Uniwersytecie Stanforda. Wydobywanie tokenów kryptograficznych Pi jest jedyną usługą świadczoną dotychczas przez Pi Network i nie ma też w ofercie żadnych innych produktów.

Jak działa Pi Mining?

Oto jak działa wydobywanie monet Pi: najpierw musisz pobrać aplikację Pi Network (jest również dostępna w sklepie Apple). Następnie musisz potwierdzić, że jesteś człowiekiem, dotykając symbolu błyskawicy w aplikacji co 24 godziny. Rzeczywisty proces wydobywania zostanie zainicjowany ze standardową szybkością na urządzeniu mobilnym (około 0,2 Pi / h), bez powodowania wyczerpania baterii urządzenia. Nawet jeśli wyjdziesz z aplikacji, proces wydobywania monet Pi nie zostanie przerwany.

Nowi członkowie w Pi Network mogą dołączyć tylko za zaproszeniami od istniejących użytkowników. Górnik może nawet przyspieszyć tempo wydobywania, jeśli nowi członkowie dołączą do sieci za pomocą swojego kodu. 

W ekosystemie Pi Network użytkownicy odgrywają kilka ról, a mianowicie role pioniera, ambasadora i współtwórcy. Zwykli użytkownicy, ci, którzy właśnie pobrali aplikację mobilną i muszą codziennie potwierdzać, że nie są robotami, logując się do aplikacji, nazywani są pionierami. 

Są też Ambasadorzy, ci, którzy wprowadzają innych użytkowników do Sieci Pi, udostępniając im kody zaproszeń, oraz Współtwórcy, którzy po ukończeniu trzech pełnych sesji wyszukiwania jako pionier – mogą dodać od trzech do pięciu osób, którym ufają, do ich bezpieczeństwa. kółko, aby osiągnąć tę rolę. Oczywiście są też węzły – ci, którzy używają aplikacji i uruchamiają oprogramowanie węzłowe na swoich komputerach.

The Pi Crypto: co to jest i jakie są jego możliwości?

Według założycieli, moneta Pi jest kryptowalutą z dwoma głównymi bodźcami, które mogą potencjalnie przyciągnąć dużą liczbę górników: po pierwsze, oczywiście jest dostępna dla wszystkich i bardzo łatwa do wydobywania i generowania. Po drugie, daje to zwykłym ludziom możliwość przejęcia większej wartości ekonomicznej zamiast oddawania całej władzy nad swoimi pieniędzmi scentralizowanym instytucjom finansowym, takim jak banki lub inne scentralizowane autorytety lub osoby trzecie.

Podczas gdy zespołowi Pi Network udało się urzeczywistnić to pierwsze – rzeczywiście, Pi jest bardzo łatwe do wydobycia i zarabiania dla każdego, kto ma smartfona i przyzwoite połączenie z Internetem, to drugie jeszcze się nie urzeczywistniło. 

Teraz możesz zapytać, do czego możesz użyć tokenów kryptograficznych Pi, dla których wydobywasz. Odpowiadając na twoje pytanie: szczerze mówiąc, w tej chwili niewiele można zrobić z monetą Pi. Jednak twórcy Pi Network mają długoterminowy plan dotyczący swojego tokena kryptograficznego. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z ich planem, z czasem będziesz mógł bezpośrednio kupować towary i usługi za pomocą krypto Pi. Będzie tak, ponieważ zamierzają stworzyć rynek P2P (peer-to-peer) dla towarów i usług. Możesz również otrzymać możliwość wymiany posiadanych monet Pi na wybraną przez siebie walutę fiducjarną.

Jednak podróż kryptowaluty Pi została podzielona na wiele faz, a wspomniane wcześniej funkcje użytkowe monety Pi pojawią się dopiero w fazie 3. Pierwsza faza – polegająca na ściganiu wystarczającej liczby użytkowników do wejścia na pokład – została uruchomiona w marcu 2019 r., a następnie został ukończony w ciągu jednego roku. W tej chwili kryptowaluta Pi przechodzi drugą fazę, która jest zasadniczo fazą testową, w której użytkownicy sieci zgłaszają się na ochotnika do testowania oprogramowania „węzłowego” na swoich komputerach, co pomogłoby zdecentralizować sieć.

Aby możliwe było dalsze wykorzystanie krypto Pi, sieć Pi musi zakończyć drugą fazę i przejść do trzeciej fazy. Ponieważ jednak trwa faza 2, data przejścia sieci Pi do trzeciej fazy nie jest ustalona i całkowicie zależy od poziomu postępu, jaki widzimy w fazie 2.

Czy sieć Pi jest oszustwem?

Pierwszą rzeczą, która budzi wątpliwości użytkowników w Pi Network, jest fakt, że plan projektu do tej pory wydaje się po prostu zwiększać liczbę użytkowników na platformie i testować system, a nikt nie zgadnie , co będzie dalej. Ponieważ nawet programiści nie mogą zapewnić konkretnych gwarancji dotyczących skuteczności i wartości krypto Pi w przyszłości, naturalne jest, że doświadczeni użytkownicy kryptowalut byliby sceptyczni co do tego konkretnego projektu kryptograficznego. 

Jest też fakt, że Pi Network zdecydowanie brakuje przejrzystości w porównaniu z innymi platformami kryptowalutowymi. Nie udostępnili jeszcze kodu źródłowego sieci do recenzji dla społeczności użytkowników. Ponadto użytkownicy sieci Pi nie mają dostępu do swoich własnych kluczy prywatnych, więc monety Pi, które zarabiają, mogą całkowicie zniknąć w pewnym momencie w przyszłości. 

W maju 2020 roku do aplikacji Pi Network dodano reklamy, co może oznaczać, że oprogramowanie zarabia tylko na ponad 10 milionach użytkowników, którzy je pobrali. 

Inną obawą, którą zgłaszało wielu użytkowników, są dane, które użytkownik musi podać podczas pobierania aplikacji Pi Network , w tym imię i nazwisko, numer telefonu i nazwa użytkownika na Facebooku, które mogą zostać wykorzystane do przeprowadzenia oszustwa lub próby włamania do dalszych danych osobowych i finansów. A ponieważ nowi użytkownicy mogą dołączyć do sieci tylko za pomocą kodu polecającego od istniejącego użytkownika, wielu zwróciło uwagę, że Pi Network może być schematem piramidy.

Musiałeś już zebrać, że jest wiele zarzutów przeciwko Sieci Pi. Należy jednak zauważyć, że założyciele Pi Network od początku wychodzili naprzód i wkładali swoje twarze i reputację w projekt kryptowaluty. Ponadto programiści nie oferują również żadnych wielkich nagród ani zbyt dobrych, aby były prawdziwymi zachętami, aby skłonić ludzi do przyłączenia się do wydobywania krypto Pi – po prostu zapraszają cię w podróż, aby zobaczyć, dokąd zmierza to przedsięwzięcie. Zasadniczo, po prostu pobierając aplikację Pi Network i otwierając ją raz dziennie, możesz potencjalnie skorzystać z tego skromnego wysiłku w przyszłości. 

Jeśli chodzi o reklamy, Pi Network twierdziło, że były one konieczne, aby sfinansować różne koszty projektu i uczynić go samowystarczalnym. Wielu użytkowników stwierdziło, że reklamy wydają się całkiem nieszkodliwe. 

Jak widać, są opinie zarówno za, jak i przeciw Sieci Pi. Teraz pozostawimy Ci decyzję, czy Pi Network jest rzeczywiście oszustwem, czy nie.

Prognozy cen monet Pi w 2021 r.: Czy warto w nie inwestować?

W tej chwili prognozowanie ceny monety Pi jest dość trudne, ponieważ krypto nie jest dostępne na giełdach, a nawet główna sieć Pi nie została jeszcze uruchomiona. Niektórzy eksperci od kryptowalut i tak dokonali prognoz cen monet Pi. Prognozy osób, które pobrały aplikację Pi Network, sugerują, że token kryptograficzny Pi może być teraz wart od 10 do 100 USD. Należy jednak zauważyć, że nie ma absolutnie żadnych dowodów na poparcie tego konkretnego roszczenia, a nawet zespół stojący za Pi Network nie opublikował żadnych danych dotyczących ceny krypto Pi w przyszłości.

Jednak ostatnio Pi Network uruchomił swój pierwszy próbny portfel cyfrowy, co jest ekscytującym kamieniem milowym na drodze kryptowaluty Pi do stania się prawdziwą walutą, a na Twitterze Sieć Pi twierdzi, że ma teraz na pokładzie ponad 14 milionów pionierów! Są to oba znaczące postępy dla monety Pi, co oznacza, że ​​jest bardzo prawdopodobne, że główna sieć Pi zostanie uruchomiona w najbliższej przyszłości, a użytkownicy otrzymają kryptowalutę, którą wydobywali. 

Więc tak jak Bitcoin nie miał na początku żadnej wartości, tak krypto Pi również nie ma jej teraz, ale może mieć znaczną wartość w najbliższej przyszłości. Chociaż Pi Network wciąż jest w początkach, nie można zaprzeczyć, że rozwija się w dobrym tempie i jest to projekt, na który należy zwrócić uwagę. W końcu, przy praktycznie zerowej krzykliwej promocji, Pi Network zdołała stworzyć społeczność około 3,5 miliona użytkowników w ciągu roku od jej uruchomienia – co jest naprawdę imponującym wyczynem. A ponieważ aplikacja Pi Network jest bezpłatna i dość łatwa w użyciu, biorąc wszystko pod uwagę, naprawdę nic Cię nie kosztuje, aby wskoczyć do pociągu i wydobyć krypto Pi. To znaczy, chyba że sieć Pi okaże się oszustwem. 

I było wszystko, co musisz wiedzieć, aby zdecydować, czy zainwestować w monetę Pi! Jak widać, nikt nie może ostatecznie powiedzieć, czy sieć Pi jest legalna, czy też zostaniesz częścią piramidy. Ostatecznie to Ty decydujesz, czy chcesz pobrać aplikację Pi Network i zaufać projektowi kryptowalutowemu, czy nie.

Źródło:Itsblockchain

Udostępnij w social mediach: