PancakeSwap kontynuuje gotowanie rywali. Rekordy wolumenów i transakcji

Zdecentralizowana giełda, PancakeSwap nadal bije rekordy pod względem wolumenów i transakcji, nawet przyćmiewa Ethereum.

Popularność DEX obsługiwanego przez Binance Smart Chain wzrosła w ostatnich miesiącach, ponieważ nowicjusze DeFi gromadzą się na platformie, aby uniknąć płacenia ciężkich opłat za gaz na Ethereum.

Dane pochodzące od dostawców danych on-chain wskazują, że rekordowe dane dla BSC i PancakeSwap rzeczywiście przewyższyły te z sieci Ethereum, pomimo rekordowej ceny 3100 USD obecnie.

Panel analityczny PancakeSwap nie wydaje się aktualizować danych o TVL i wolumenie, ale jego dzienna liczba transakcji wynosi obecnie 1,93 miliona.

Prezes Binance, Changpeng Zhao, nigdy nie przegapi okazji, by podłączyć ekosystem oparty na giełdzie i rozgromić rywali.

Jego walka z ETH kontynuowana 2 maja z następującymi komentarzami :

„Eth jest ostatecznym utopijnym celem decentralizacji dla bogatych ludzi, których na to stać. BSC umożliwia swobodny dostęp do DeFi i obejmuje zwykłych ludzi, takich jak ty i ja. ”

Zarabianie miliardów zysków z opłat transakcyjnych na scentralizowanej giełdzie prawie nie stawia CZ w kategorii „zwykłych ludzi”; Jednak “rybki” DeFi gromadzą się na platformie.

Rekord transakcji na BSC DEX

Bscan jest bardziej wiarygodną miarą wskaźników w ekosystemie Binance Smart Chain, a ponieważ PancakeSwap jest zdecydowanie największą platformą, zapewnia dokładność tych liczb.

Platforma obecnie raportuje 8,47 miliona transakcji dziennie dla sieci BSC. Odpowiednik Ethereum , Etherscan , zgłasza 1,42 miliona transakcji dziennie. W czwartek 22 kwietnia odnotowano najwyższą liczbę transakcji Ethereum – 1,57 miliona. 21 kwietnia BSC osiągnął rekordowy rekord 9,1 miliona.

Jeśli chodzi o TVL, PancakeSwap ma obecnie 10,4 miliarda dolarów, według Coinmarketcap będącego własnością Binance . W połowie kwietnia dogonił lidera branży Uniswap  i teraz go przewyższył, ponieważ Dappradar donosi o 9,3 miliarda dolarów TVL dla DEX opartego na Ethereum.

CAKE Ceny się gotują

Cała ta działalność i yield farming, podniosły token rodzimego CAKE wyżej w ciągu ostatniego tygodnia. Dziś kurs wzrósł o kolejne 5% przy cenie 40,36 USD.

Według CoinGecko, CAKE osiągnął rekordowy poziom nieco poniżej 44 $ w dniu 30 kwietnia. Do tej pory w tym roku token DEX wzrósł aż o 6400% do obecnego poziomu.

BNB osiągnął w weekend ATH 638 USD, ale dziś nieco spadł do obecnej ceny około 634 USD, co oznacza wzrost o 25% w ciągu ostatnich siedmiu dni. Ethereum nie pozostaje jednak w tyle , osiągając 3,100 USD dla własnego ATH podczas poniedziałkowej porannej sesji azjatyckiej.

Źródło:Cryptopotato; Obraz piviso z Pixabay

Udostępnij w social mediach: