Osłabienie globalnej gospodarki może wywołać kolejny paraboliczny atak byków na rynku kryptowalut

Były dyrektor Goldman Sachs, Raoul Pal, mówi, że zmiany w warunkach globalnego rynku mogą wywołać kolejną hossę na Bitcoin (BTC).

W nowym wywiadzie dla BitBoy Crypto Pal mówi, że chociaż wciąż jest byczy na kryptowalutach, rynki potrzebują zastrzyku w ramię, aby rozpalić następną fazę hossy. 

„Właściwie myślę, że nadal jesteśmy prawdopodobnie w pierwszej fazie następnego byka w górę. Tak mi się wydaje, ale musimy zobaczyć, jak coś się zmieni. Co się zmieni, żeby to zrobić?

Domyślam się, że jeśli gospodarka USA lub gospodarka światowa zacznie słabnąć, wtedy rynek powie:

„Och, będzie mniej podwyżek stóp procentowych niż oczekiwano”, a zatem jest to dobre dla kryptowalut lub technologii. Inwestycje technologiczne w stylu Cathie-Wood… Myślę, że na marginesie to tego typu rzeczy”.

Makroguru mówi również, że instytucje nadal inwestują w przestrzeń kryptograficzną, mimo że liczba inwestorów detalicznych zmniejszyła się w wyniku inflacji. 

Handel detaliczny wyszedł w maju , a powodem, dla którego wyszedł w maju, był wzrost inflacji, przez co ludzie mieli mniej pieniędzy w kieszeni. Po prostu widzieliśmy mniejszą aktywność ze strony handlu detalicznego, ale instytucje tam były…

Widzę alokację aktywów instytucji. Rozmawiam ze wszystkimi największymi funduszami emerytalnymi, biurami rodzinnymi, bankami, wszystkimi i wszyscy się zakładają. Ludzie zaczynają alokować kapitał”.

Pal mówi również, że handlowcy detaliczni powrócą, gdy rynki kryptograficzne zaczną wykazywać oznaki życia. 

„Ludzie wciąż myślą, że powstanie mur pieniędzy, w którym pewnego dnia wszyscy wejdą na raz. To nie działa w ten sposób. To jak przypływ, który nadchodzi i zanim się zorientujesz, jesteś tak głęboki…

Ruchy paraboliczne mają miejsce, gdy zaczniesz widzieć ruch ceny. Wiem, że brzmi to niedorzecznie, ale w tej chwili handel detaliczny wróci, jeśli wyczują, że mogą zarabiać pieniądze, ale nie zrobią tego, jeśli nie mogą, ponieważ nie mogą podjąć ryzyka.

Udostępnij w social mediach: