OpenSea uruchamia obsługę NFT opartych na Solana

Popularny rynek NFT OpenSea mówi, że oprócz NFT obsługiwanych przez Ethereum, obsługuje teraz także te obsługiwane przez Solana (SOL).

Według wpisu na blogu opublikowanego 6 kwietnia 2022 r., zespół OpenSea wskazał, że Solana:

“W ciągu ostatniego roku stała się jednym z najszybciej rozwijających się ekosystemów NFT na świecie i jest jedną z najbardziej pożądanych sieci przez społeczność OpenSea”. Zespół dodał, “(…) że przyszłość web3 jest wielołańcuchowa i cieszymy się, że możemy powitać Solana w OpenSea (…)”.

Rynek ogłosił wsparcie wersji beta dla Solany, która pozwala użytkownikom kupować, sprzedawać i przenosić NFT oparte na Solanie na OpenSea. Wskazano, że taka współpraca zapewni nowy zestaw “ekscytujących projektów i kreatywnych społeczności” na rynku NFT. Co więcej, podkreśla się zalety sieci wskazując, że Solana jest znana z niskich opłat za gaz, szybkich transakcji i przyjazności dla środowiska.

Wersja beta zaczyna się od 165 partnerów startowych, ale ich celem jest jak najszybsze powitanie całej kreatywnej społeczności Solany w OpenSea. Jednocześnie prosi się użytkowników o interakcję z wersją beta i przekazywanie opinii oraz dyskusji za pośrednictwem oficjalnego Discorda. W ten sposób zespół OpenSea ma nadzieję, że takie działanie sprawi, iż użytkownicy pomogą opublikowanym twórcom i kolekcjom Solana.

Aby wziąć udział w wersji beta, użytkownicy będą musieli założyć portfel zgodny z tą siecią. Takim przykładem jest portfel Phantom lub Glow. Portfel będzie można następnie połączyć z OpenSea, aby wstawić lub kupić NFT oparte na Solanie. 

Obecnie, klienci OpenSea mogą przeglądać polecane kolekcje Solana NFT za pomocą przycisku “Eksploruj kolekcje” i kupować lub składać oferty na NFT, które są dostępne na rynku.

Zapraszamy do śledzenia bieżących informacji na temat NFT w naszej zakładce NFTiNSPECTOR.

Udostępnij w social mediach: