OnlyFans wskakuje w trend zdjęć profilowych NFT

Legendarny OnlyFans to najnowsza usługa, która podąża drogą NFT. Usługa subskrypcji treści, która słynie na całym świecie z treści dla dorosłych, a ich zderzenie z niewymiennymi tokenami nie powinna nikogo zaskoczyć.

t

Jednak tak. Czy ludzie twierdzą, że pokazują swoją inwestycję 100 000 w format .jpeg w usłudze OnlyFans wszystkich witryn? Czy integracja ma sens?

Tak jest, jeśli wziąć pod uwagę to, co dyrektor generalny Ami Gan powiedział Reuterowi. „Ta funkcja jest pierwszym krokiem w odkrywaniu roli, jaką NFT mogą odegrać na naszej platformie”. Czy zdjęcia profilowe i OnlyFans mają sens? Może nie, ale na pewno robią to NFT i OnlyFans. I to jest pierwszy krok w tym kierunku.

Jest jednak zastrzeżenie. OnlyFans podłączy się do OpenSea API, co oznacza:

„OnlyFans powiedział, że obsługuje tylko NFT wybite na blockchainie ethereum. Powiedział, że zdjęcia profilowe twórców NFT będą pokazywać ikonę ethereum, aby oznaczyć je jako autentyczne.

Czy to zwycięstwo wiodącej platformy smart kontraktów?

OnlyFans wspiera twórców

W jaki sposób zdjęcia profilowe NFT pomogą twórcom? To się okaże. Jednak potencjał łączenia podstawowej działalności OnlyFans z NFT jest niezaprzeczalny. „OnlyFans, który został uruchomiony w 2016 roku, rozkwitł podczas pandemii, ponieważ stał się sposobem na zarabianie przez twórców na sprzedaży treści bezpośrednio subskrybentom” – powiedział Reuters. Po raz kolejny Ami Gan:

„Naszą misją jest umożliwienie twórcom pełnego wykorzystania ich potencjału. Ta funkcja jest pierwszym krokiem w odkrywaniu roli, jaką NFT mogą odegrać na naszej platformie”.

I lepiej, żeby myśleli szybko, ponieważ nie tylko oni rozważają mieszankę kryptowalut i treści dla dorosłych. Jak informuje Tech Crunch:

„Ale chodzi o to, że pomaganie prostytutkom w utrzymaniu stabilnego dochodu nie jest złym przypadkiem użycia krypto. Jeden z byłych twórców OnlyFans, Allie Rae, pracuje teraz nad WetSpace, kryptocentryczną alternatywą OnlyFans”.

Wykres cen ETH na Krakenie |
Źródło: ETH/USD na
TradingView.com

Twitter i Reddit badają NFT PFP

Reuters:

„Firma z siedzibą w Wielkiej Brytanii, która powiedziała, że ​​wprowadziła tę funkcję w grudniu, dołącza do firm zajmujących się mediami społecznościowymi, takich jak Twitter i Reddit, które badały sposoby włączania tokenów cyfrowych na swoich platformach”.

Kiedy Twitter wprowadził tę funkcję, mówiono:

„Twitter ogłosił we wrześniu, że wprowadzi sposób, w jaki użytkownicy będą mogli uwierzytelniać niezamienne tokeny (NFT). Jest to teraz dostępne, jeśli zapłacisz 2,99 USD za Twitter Blue i użyjesz urządzenia z systemem iOS.

Dzięki efektownemu filmowi wprowadzającemu i stronie z instrukcjami krok po kroku, Twitter Blue, usługa członkowska platformy mediów społecznościowych, uruchomiła tę funkcję w czwartek. Zgodnie z dzisiejszymi zapowiedziami, funkcjonalność obrazu profilu na Twitterze jest włączona przez API platformy NFT Marketplace OpenSea.”

Kiedy Reddit ogłosił swoje eksperymenty, rzecznik Tim Rathschmidt powiedział:

„Zawsze szukamy sposobów na zapewnienie wartości użytkownikom i społecznościom na Reddicie. Obecnie testujemy możliwość używania NFT jako zdjęć profilowych (awatarów) i weryfikowania własności. To mały, wewnętrzny test i nie podjęto żadnych decyzji dotyczących rozszerzenia lub wprowadzenia możliwości”.

Czy YouTube myśli o dołączeniu do OnlyFans?

W niedawnym poście zatytułowanym „Spojrzenie na 2022” Neal Mohan, dyrektor ds. produktów YouTube, powiedział: „Wierzymy, że nowe technologie, takie jak blockchain i NFT, mogą umożliwić twórcom budowanie głębszych relacji z ich fanami”. Ale co on konkretnie ma na myśli?

„Na przykład udostępnienie fanom weryfikowalnego sposobu na posiadanie unikalnych filmów, zdjęć, dzieł sztuki, a nawet doświadczeń ich ulubionych twórców może być atrakcyjną perspektywą dla twórców i ich odbiorców”.

Wydaje się, że ich program w ogóle nie dotyczy zdjęć profilowych. I brzmi wystarczająco innowacyjnie. Czy YouTube przez to przejdzie? Czy są zaangażowani w kulturę NFT, czy tylko testują wody? W każdym razie wygląda na to, że adopcja korporacyjna NFT jest już w toku.

Udostępnij w social mediach: