Odwrócona wyspa może osierocić Bitcoinowe byki

Miesiące temu, gdy cena Bitcoina przekroczyła 13 000 $, czołowi analitycy powiedzieli „pociąg opuścił stację” i mieli rację. A może rakieta byłaby lepszą analogią. Kryptowaluta wystartowała i do tej pory nie została jeszcze zatankowana.

Wraz ze spadkiem tempa, niedźwiedzie dokonały „odwrócenia wyspy”, które może ponownie odepchnąć wyższe ceny przez pewien czas. Oto, czego można się spodziewać po tropikalnym wzorze, który może pozostawić byki w osamotnieniu na dłużej.

Czym jest “odwrócona wyspa”?

Według Investopedii „odwrócona wyspa” to wzór cenowy na dziennym wykresie świecowym, który ma luki po każdej stronie struktury. 

„Ten wzorzec cen sugeruje, że ceny mogą odwrócić każdy trend, jaki obecnie wykazują, czy to ze wzrostu w dół, czy z dołu, w górę” – czytamy w opisie

Niedawna akcja cenowa Bitcoin pasuje do wzorca i warunków, które potwierdzają jego istnienie. Odwrócenie wyspy tworzy się po długim trendzie prowadzącym do wzoru. Wydajność Bitcoina jest niesamowita od marca ubiegłego roku.

W punkcie kulminacyjnym trendu, pojawia się początkowa luka cenowa, po której następuje konsolidacja klastra cenowego. Wreszcie na dziennym wykresie pojawia się luka, która określa „wyspę cen odizolowaną od poprzedniego trendu”.

Teoria stojąca za wzorem sugeruje, że pozostawione luki pozostaną niewypełnione przez jakiś czas.

Czy byki zostaną osierocone na Niedźwiedziej Wyspie Bitcoina?

Odwrócenie wyspy zostało początkowo zauważone przez jednego z najlepszych analityków technicznych  na Twitterze na wykresie CME BTC Futures. I chociaż wyspy zazwyczaj kojarzą się ze słońcem i piaskiem, wyspa pozostawiona tutaj w Bitcoinie może być na jakiś czas opuszczona – ale na jak długo?
Spojrzenie na wykres może dostarczyć pewnych pomysłów na to, co nadejdzie.

Odwrócenie wyspy Bitcoina następuje w momencie, gdy wskaźniki wreszcie spadają, krótkoterminowa krzywa paraboliczna została naruszona, a na wyższych ramach czasowych uformował się niedźwiedzi klin .

Podstawy są bycze i co tydzień coraz więcej BTC opuszcza giełdy . Być może wyprzedaż może zmusić silniejsze ręce do sprzedaży swoich monet.

Ale nie wszystko jest stracone dla Bitcoina. Model przepływu zapasów i najlepsi analitycy na świecie przewidują znacznie wyższe ceny, rzędu setek tysięcy za monetę .

Istnieje również potencjalnie inna krzywa paraboliczna, która nie została jeszcze w pełni opracowana, co utrzymuje dominujący byczy trend, nawet jeśli sytuacja ulegnie zmianie w ciągu najbliższych kilku tygodni do przodu.

Źródło:NEWSBtc.com , Obraz nir_design z Pixabay

Udostępnij w social mediach:

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.