Odrzucenie podwójnego szczytu Bitcoin może spowodować wznowienie trendu spadkowego

W ciągu ostatnich kilku dni rynki Bitcoin cieszyły się solidną dynamiką, jednak wypróbowany i przetestowany wzór wykresu może sygnalizować, że impreza się skończyła.

Bitcoin osiągnął w sobotę szczyt 21 000 USD, najwyższą cenę od 13 września. Ceny zaczęły się zmieniać w połowie tygodnia, osiągając 5% wzrost od tego samego czasu w zeszłym tygodniu.

Wydaje się jednak, że ruch ten załamuje się, ponieważ na wykresach pojawiła się wyraźna formacja podwójnego szczytu.

Ten wzór został zidentyfikowany przez czołowych analityków dziś rano, a Lark Davis zauważył, że wolumen również spadał w trakcie ruchu.

Bitcoinowe niedźwiedzie wracają do gry

Davis zauważył, że wsparcie znajduje się w regionie 19 000 USD, gdzie aktywa konsolidowały się przez większą część października. W tej chwili po prostu nie ma wystarczającego rozmachu i popytu, aby podnieść ceny, a perspektywy makroekonomiczne są nadal ponure.

Analityk kryptowalut i trader „il Capo” powiedział swoim 570 tys. zwolennikom, że spadki mogą być jeszcze gorsze. Z potencjalnym dnem w wysokości 14 tys. USD w listopadzie.

Ten scenariusz odzwierciedlałby ostatnią falę bessy w 2018 roku. Ta spowodowała, że ceny Bitcoina spadły o ponad 50%, by w listopadzie osiągnąć dno 3200 USD.

Inny trader i analityk „Rekt Capital” oddalił się, aby spojrzeć na szerszy obraz. Powiedział, że jeśli Bitcoin zamknie się poniżej zielonej strefy wsparcia 20 000 USD, nastąpi niedźwiedzie zamknięcie miesięczne. Będzie to drugie z rzędu miesięczne zamknięcie poniżej 20 000 USD, dodał:

„A biorąc pod uwagę, że $ BTC straciło zielono-czerwony zakres we wrześniu, takie zamknięcie może ustawić BTC na niedźwiedzią kontynuację.”

W momencie pisania tego tekstu, podczas poniedziałkowej porannej azjatyckiej sesji handlowej, Bitcoin był notowany w dół o 1% w ciągu dnia do 20 553 USD. Istnieje pewne wsparcie na poziomie 20 200 USD, ale główny poziom wynosi około 19 250 USD.

Rynki kryptowalut

Według CoinGecko całkowita kapitalizacja rynkowa spadła w ciągu nocy o jeden punkt procentowy. Spadła do 1,05 biliona dolarów, a dzienne wolumeny również spadły do ​​około 70 miliardów dolarów.

Wartość Ethereum, która w weekend osiągnęła szczyt prawie 1650 USD, spadła o 1,6% do 1584 USD. Aktywo zyskało aż 16% w ciągu ostatniego tygodnia, ale prawdopodobnie pozostanie w cieniu swojego starszego brata.

Większość altcoinów była albo neutralna, albo na minusie, z nieco większymi stratami dla XRP Ripple, Cardano (ADA), Shiba Inu (SHIB) i Uniswap (UNI).

Według wszystkich rachunków, sytuacja kształtuje się przed spadkiem w listopadzie, ale z drugiej strony może to sygnalizować dno tego cyklu rynkowego.

Udostępnij w social mediach: