Od 2 do 43 USD w 4 miesiące. Czego można oczekiwać od najnowszego „konkurenta Ethereum”

Bycze odrodzenie rynku kryptowalutowego w ciągu ostatnich kilku miesięcy, ożywienie kierowane przez takie podmioty jak Bitcoin i Ethereum, co zrozumiałe odbiło się na wynikach innych altcoinów na rynku.

SOL jest tego przykładem, gdzie altcoin wzrósł o zdumiewające 3200% od początku roku.

Tak, 3,200%. Tam są poziomy podobne do Dogecoin. Jednak jest tutaj kluczowa różnica – w przeciwieństwie do DOGE, Solana wydaje się obiecać znacznie więcej pod względem rozwoju i użyteczności.

W chwili pisania tego tekstu wartość SOL była wyceniana na 43,07 USD. 1 stycznia 2021 r. na wykresach, alt znajdował się na poziomie nieco poniżej 2 USD. Dzięki niedawnym wzrostom kryptowaluta zajmuje obecnie 15 miejsce w CoinMarketCap.

Źródło: SOL / USD na TradingView

Jak to się stało, że SOL był w stanie tak dramatycznie się wspinać? Cóż, wydajność łańcucha blokowego Solana z pewnością odegrała rolę w tym samym, ale przyczyniło się do tego również to, jak jego wydajność wypadła w porównaniu z Ethereum.

Cel – Ethereum

Solana to blockchain warstwy 1, który obiecuje szybsze transakcje dzięki swojej infrastrukturze skalowalności i opłatom, które są znacznie niższe niż u konkurencji, takiej jak Ethereum. Tak, konkurenta, ponieważ chociaż Solana nie reklamowała się jako jedyna, zajmuje być może taką samą przestrzeń, jak Binance Smart Chain. Podobnie jak Solana, BSC również obiecuje coś podobnego, niezależnie od kwestii centralizacji.

Według najnowszego raportu OKEx Insights, Solana jest w stanie poprzeć swoje obietnice dzięki „nowatorskiemu” podejściu do „osiągnięcia konsensusu, które dodaje  dowód historii do podstawowego mechanizmu weryfikacji stawki”. W rzeczywistości, jak wskazał wspomniany raport, Solana wykorzystuje powyższe do ograniczenia komunikacji między weryfikatorami i związanymi z nią opóźnieniami, dzięki czemu istnieje 400 milisekundowy czas blokowy dla czterech bloków w łańcuchu Solana.

Jak wspomniano wcześniej, Solana nie określa się dokładnie jako konkurent Ethereum, ani też jako „zabójca Ethereum”. Jednak to, co zrobił, jest ukierunkowane na braki Ethereum, tak jak zrobił to Binance Smart Chain .

Jak wskazano we wspomnianym raporcie , podczas gdy Ethereum przetwarza obecnie średnio 18 transakcji na sekundę, ta sama liczba wynosi aż 1000 w przypadku Solany. Co więcej, podczas gdy średnie opłaty transakcyjne dla Ethereum wynosiły nieco poniżej 10 USD, to samo w przypadku Solany wynosiło zaledwie 0,0002 USD. To astronomiczna różnica, która podkreśla nie tylko to, co oferują nowi „konkurenci”, ale także to, jak wiele pracy jest do zrobienia dla Ethereum w zakresie skalowalności.

Rozwój dewelopmentu

Były też inne lokalne zmiany, z których każdy przyczynił się do tego, że blockchain Solany i token SOL nabierają rozpędu.

Na przykład Solana ogłosiła premierę Star Atlas, unikalnego metaverse gier, które ma rozszerzyć wszechświat NFT na platformie. Wcześniej jego ekosystem ogłosił również Solstarter, pierwszą platformę IDO dla Solany. Wreszcie, projekt zintegrował również Raydium, funkcję, która została opisana jako „Droga ewolucji DeFi”, oferując jednocześnie zamianę prędkości światła.

Są to wszystkie zmiany, które tylko przyczynią się i wzmocnią reputację Solany jako łańcucha blokowego, do którego można się udać, zwłaszcza jeśli główne sieci, takie jak Ethereum, nadal borykają się z problemami z zatłoczeniem i skalowalnością. W tej chwili prawdopodobieństwo zastąpienia Ethereum wydaje się nieprawdopodobne. Jeśli jednak status quo utrzyma się przez kilka następnych miesięcy, prognozy te mogą się szybko zmienić.

Kawa na ławę

Projekty i zbudowane na nim tokeny również przynoszą zyski, a STEP firmy Step Finance jest najlepszym przykładem. Agregator danych dla ekosystemu Solana, Step odnotował gwałtowny wzrost kapitalizacji rynkowej do ponad 100 mln USD w ciągu 2 dni od uruchomienia, zanim nieuchronnie pojawią się korekty.

Źródło: CoinGecko

Według George’a Harrapa z Step Finance,

„Wierzymy, że DeFi będzie multichainem, a najbardziej płynnym i ekscytującym blockchainem jest Solana”.

Ponieważ Sam Bankman-Fried z FTX również wspiera Solanę, wiele można oczekiwać od firmy Solana w przyszłości. W świetle tych samych i wcześniej wspomnianych wydarzeń, można oczekiwać, że SOL będzie nadal piąć się na wykresach, dopóki nie będzie dążył do konsolidacji lub do czasu, gdy wydarzenie na całym rynku wymusi korekty.

SOL odnotował już 3200% wzrost w ciągu ostatnich 4 miesięcy. Ponieważ wskaźniki techniczne wciąż sygnalizują bycze sygnały w czasie publikacji, prawdopodobieństwo dalszego wzrostu na wykresach pozostaje większe niż kiedykolwiek. Jeśli Solana zrealizuje swoje obietnice i wdroży więcej projektów i użytkowników, będzie tylko jeden kierunek, w którym może pójść zarówno łańcuch bloków, jak i token.

Źródło:AMBCrypto ; Osoba zdjęcie utworzone przez master1305 – pl.freepik.com

Udostępnij w social mediach: