Obecny poziom cen Ethereum jest jedną z niewielu pozostałych okazji!

Cena Ethereum wzrosła o prawie 14% w ciągu ostatnich 24 godzin. Altcoin jest sprzedawany na poziomie 2400 USD. Po spadku poniżej 2000 USD, ożywienie musiało osiągnąć kluczowy poziom wsparcia powyżej tej kwoty.

Rosnący wolumen, o ponad 60% w ciągu ostatnich 24 godzin, zasygnalizował trwający wzrost.

Niecałe dwa tygodnie temu altcoin osiągnął ATH na poziomie 4362,35 USD w oparciu o dane z coinmarketcap.com, a następująca po tym rynkowa rzeź doprowadziła do spadku ceny. Mimo to procentowa podaż ETH na giełdach pozostaje niska, co może ostatecznie doprowadzić do wzrostu cen.

Wykres cen ETH -Źródło:  Coinmarketcap.com

Opierając się na powyższym wykresie cenowym z coinmarketcap.com, cena ETH utrzymywała się znacznie powyżej 3600 USD w drugim tygodniu maja 2021r. Jednak odreagowanie po spadku poniżej 2000 USD było szybsze niż poprzednie odreagowania. Po spadku ceny, ożywienie było stosunkowo szybkie i prawdopodobnie wznowi wzrosty.

Jednak przy obecnych cenach i kapitalizacji rynkowej niewielu traderów rozumie, że gdyby EIP-1559 już działał, tylko w tym roku, ponad 2,94 miliona ETH zostałoby spalone. To podsyciłoby rynek do tego stopnia, że ​​ożywienie skończyłoby się przed końcem weekendu, a ETH wzrosłoby powyżej 4000 USD.

To ulepszenie ETH, które ma nastąpić w lipcu, może faktycznie udowodnić, że ETH jest atutem deflacyjnym w dłuższej perspektywie. To rozwiałoby obawy wielu traderów i do czasu premiery EIP 1559, które prawdopodobnie będzie kluczowym czynnikiem wpływającym na cenę Ethereum, sprawi, że altcoin przeniesie się do nowego ATH.

To sprawia, że ​​opłaca się grać long na altcoinie. Obecny poziom cen jest jedną z nielicznych okazji do akumulacji przed wznowieniem rajdu. W oparciu o trend cenowy ETH w poprzednich cyklach i bull run’ach, istnieje kilka możliwości księgowania zysków po spadku i na drodze do całkowitego ożywienia.

Kapitalizacja rynkowa altcoina spadła do 275 miliardów dolarów, co stanowi blisko połowę jego kapitalizacji rynkowej sprzed dwóch tygodni. Jednak nie wpływa to negatywnie na cenę, ponieważ jego korelacja z Bitcoinem wynosi 0,93. Odreagowanie Bitcoina, może również wpłynąć na odreagowanie cen Ethereum, ze względu na stosunkowo wysoką korelację między tymi dwoma aktywami.

Źródło:AMBCrypto ; Obraz Miloslav Hamřík z Pixabay

Udostępnij w social mediach: