NYSE sygnalizuje zamiar budowy rynku NFT

Nowojorska Giełda Papierów Wartościowych (NYSE) zaskoczyła wielu w tym tygodniu ciekawym i unikalnym zgłoszeniem znaku towarowego, który sygnalizuje zamiar zbudowania przez giełdę własnego rynku NFT.

Patent złożony przez NYSE w ciągu ostatniego tygodnia w Biurze Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych (USPTO) sugeruje, że giełda wykonuje swój pierwszy ruch “metaverse”. Przyjrzyjmy się temu, co wiemy z wczesnych doniesień i co to może oznaczać w przyszłości.

New York


Według zgłoszenia USPTO, New York Stock Exchange rejestruje “NYSE” do wykorzystania kilku różnych blockchain i kryptowalut przyległych towarów i usług. W tym obszarów, takich jak “oprogramowanie do wirtualnej rzeczywistości i rzeczywistości rozszerzonej, niezbywalne tokeny, i / lub NFT, a także rynki online.”

Według raportów, giełda może chcieć zapewnić “wirtualne dobra do pobrania” i może chcieć zbudować “uwierzytelnianie danych w terenie na NFT przy użyciu technologii blockchain.”

Jest to najnowszy zwrot na nieoczekiwanej drodze krzyżowania się giełdy i NFT, po tym jak NYSE wybiła sześć pamiątkowych NFT w zeszłym roku – świętując główne publiczne notowania w ramach serii zatytułowanej “First Trade.”

Stan rzeczy

Nowojorska Giełda Papierów Wartościowych jest największą na świecie giełdą pod względem kapitalizacji rynkowej, ze średnim wolumenem obrotu, który często szacuje się w setkach miliardów dolarów każdego dnia.

W przeciwieństwie do kwietniowego wydania NFT w zeszłym roku, to najnowsze przedsięwzięcie NYSE sygnalizuje znacznie szerszą i większą inwestycję na terytorium blockchain. Chociaż szczegóły są nadal niekompletne, wydaje się, że giełda będzie tworzyć pełnoprawny rynek NFT. Pojawia się to w momencie, gdy konkurencja ze strony lidera rynku OpenSea staje się coraz bardziej zacięta. Coinbase jest obecnie pozornie kilka tygodni od stworzenia swojego rynku NFT, a rosnący rynek LooksRare był coraz częściej wymieniany w ostatnich tygodniach (pomimo ciężkiego tygodnia w nagłówkach gazet w tym tygodniu) – a to tylko dwie nazwy spośród wielu.

Wniosek o znak towarowy obejmuje również API i “usługi handlu kryptowalutami”. Czy ten ruch może być pierwszym sygnałem, że NYSE może zmierzać w kierunku szerszego wspierania handlu kryptowalutami? Przy minimalnych regulacjach amerykańskich, które zostały wdrożone do tej pory, terytorium można łatwo opisać jako “szarą strefę” w najlepszym przypadku dla giełdy – ale innowacje nie są znane z czekania. Podczas gdy “metaverse” jest ostatnio “smakiem miesiąca”, New York Stock Exchange wykorzystująca API blockchain w śledzeniu akcji lub przyjmująca NFT na znacznie bardziej znaczącym poziomie nie jest niczym, z czego można by szydzić.

Udostępnij w social mediach: