Nowe produkty SushiSwap mogą popchnąć go na szczyt DeFi

Sektor Defi zaliczył gwałtowny spadek w całkowitej wartości zablokowanej (TVL, Total Value Locked), według danych z Pulse Defi. W chwili pisania tego artykułu wskaźnik szybko się odradza i wynosi 54,93 mld USD. 

Plasując się na szóstym miejscu, na liście 10 najlepszych protokołów DeFi według TVL, z kwotą 3,88 miliarda USD, SushiSwap może być o krok od zajęcia czołowej pozycji.

Source: DeFi Pulse

Wdrożenie Uniswap v3 jest tuż za rogiem, ale jego konkurent pozostaje w innowacyjnym wyścigu. Od stycznia 2021 roku SushiSwap przejmuje całkowity, tygodniowy obrót DEX, jak podała firma badawcza Messari.

Obecnie SushiSwap generuje około 15% tygodniowego wolumenu DEX. Dla porównania, Uniswap odpowiada za około 11% tego samego wskaźnika, jak pokazano na poniższym wykresie

Źródło: Messari

Jak działają BentoBox i Kashi firmy SushiSwap

Ostatnio SushiSwap wypuściło nową „agresywną strategię”. Jego celem jest wyjście poza obecny przypadek użycia jako zautomatyzowanego animatora rynku. Strategia powstaje wokół BentoBox i Kashi Lending.

Pierwszy produkt to pojedynczy skarbiec, który zawiera aktywa zdeponowane przez użytkowników i udostępnia je DApps „buduje się ze skarbca”, jak stwierdził Messari. W przeciwieństwie do podobnych produktów, BentoBox jest bardziej wydajny przy przesyłaniu tokena. Bardziej wydajny pod względem opłat za gaz i złożoności, łatwiejszy do integracji i posiada „pojedyncze tokenowe zezwolenie na użytkowanie”.

Z drugiej strony, Kashi to platforma pożyczkowa i handlowa z depozytem zabezpieczającym. Stworzony jako pierwszy DApp firmy BentoBox, Kashi działa w oparciu o „izolowane pary pożyczkowe”, jak stwierdził Messari.

Użytkownicy pożyczający aktywa w Kashi mogą przynieść stopę procentową. Pary pożyczkowe działają z podobnym mechanizmem jak pule płynności, użytkownik dostarcza aktywa jako zabezpieczenie pożyczkodawcy, dodaje Messari :

Posiadając określone pary pożyczkowe, w których zabezpieczenie może być użyte tylko do pożyczenia jednego określonego aktywa (np. W parze ETH / SUSHI zdeponowana ETH działa jako zabezpieczenie dla SUSHI i tylko SUSHI), ryzyko dla użytkowników można odizolować od jakości aktywów i wyroczni używanych dla pary.

Jak poinformował programista SushiSwap, zarówno BentoBox, jak i Kashi działają zaledwie od tygodnia. Jednak produkty są już postrzegane jako duże zapotrzebowanie na pary stablecoinów, w swoich parach pożyczkowych z USDC z wykorzystaniem ponad 70% i 100% dla YFI / SUSHI.

W przypadku USDT istnieje duże zapotrzebowanie na wykorzystanie RUNE i ETH jako zabezpieczenia oraz Bitcoina w jego syntetycznej formie wBTC. W przypadku tej ostatniej części dostępnych jest około 50 000 do 70 000 dostępnych środków i oprocentowanie pożyczki w wysokości 1%.

Deweloper wyjaśnił, że Kashi oferuje inwestorowi wielu strategów, którzy mogą wykorzystać wahania na rynku kryptowalut. Na przykład użytkownik może kupić „dip” na tokenie, wykorzystując go jako zabezpieczenie do pożyczenia stablecoina z obniżonym limitem pożyczki.

Kashi i BentoBox obsługują Binance Smart Chain i będą dostępne w sieciach kompatybilnych z EVM. Deweloper powiedział, że zostanie zaimplementowanych więcej funkcji i integracji:

Tworzy punkt kompleksowej obsługi dla projektów w celu ustanowienia zachęt dla dostawców AMM LP i dostawców Kashi LP. Miso posunie się jeszcze dalej i wyobrażamy sobie, że Sushi zapewnia infrastrukturę dla nowych projektów, które mają szybko wejść na rynek.

SUSHI kosztuje 12,41 USD z 10,5% korektą na dziennym wykresie. Na wykresie tygodniowym i miesięcznym SUSHI ma odpowiednio 12,4% i 38,9% strat.

Udostępnij w social mediach:

2 komentarzeComments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.