Nieznany powód, dla którego Cardano nie może się doczekać 17 marca

Cardano i jego podstawy nadal stanowią główną atrakcję dla inwestorów i deweloperów, pomimo słabszych wyników w ciągu ostatnich sześciu miesięcy.

W przeciwieństwie do innych altcoinów, upadek Cardano rozpoczął się trzy miesiące wcześniej niż reszta rynku. Mimo to inwestorzy mają nadzieję, że wkrótce się to skończy.

Project Catalyst

Project Catalyst to kwartalna inicjatywa kampanii na rzecz funduszu innowacji służąca wspieraniu projektów proponowanych przez deweloperów. Cardano Treasury przeznaczy 16 mln USD na Fundusz 8. Co ciekawe, w ramach Funduszu 7 sfinansowano 269 projektów o wartości 8 mln USD. W tym kwartale liczba projektów, które otrzymają dofinansowanie może się podwoić.

Od momentu powstania Project Catalyst co kwartał podwaja swoje fundusze, co czyni go największym na świecie zdecentralizowanym funduszem innowacyjnym.

Źródło: https://iohk.io/en/blog/posts/2022/03/02/project-catalyst-cardano-s-innovation-engine-launches-fund8/

Termin zgłaszania propozycji do Funduszu 8 upływa 17 marca. Oczekuje się, że po nadejściu propozycji Cardano wykona imponujące ruchy na wykresach cenowych. Rozwój i społeczność od dawna są najsilniejszymi stronami Cardano. Wzmocnienie ich będzie miał dobre odzwierciedlenie w kursie. Równie dobrze może to także zwiększyć zainteresowanie inwestorów.

Takie ożywienie byłoby kluczowe dla Cardano, ponieważ od września altcoin nie odnotował żadnych większych wzrostów. Chociaż było kilka prób odbicia, nie udało się ich utrzymać. W ciągu ostatnich czterech dni rynek niedźwiedzi zniweczyła przekreślił 12,49% wzrost z 28 lutego. Zwłaszcza ADA spadła o 13,29% w tym samym okresie.

Obecny kurs sprawia, że Cardano znajduje się już na rocznym minimum. Jeśli po 17 marca pojawi się rajd, bezpośrednim celem dla ADA będzie przetestowanie wsparcia na poziomie 1,02 USD.

Źródło: TradingView

Co więcej, niedawny wzrost wolumenu transakcji o 42,64 mld USD wskazuje, że ludzie wciąż mają nadzieję na Cardano. Warto zauważyć, że adresy z saldami nie spadły w ostatnim czasie. Oznacza to, że ludzie nie wycofują się z rynku z powodu strat.

Źródło: https://app.intotheblock.com/

Wzrost wolumenu w połączeniu z przekonaniem inwestorów to dowód na ich aktywność.

Warto jednak zaznaczyć, że szukają oni konkretnego sygnału do ożywienia. Będzie to bardzo korzystne, gdy zacznie być to faktycznie zauważalne na rynku.

Udostępnij w social mediach: