NFT – wydarzenia ostatniego tygodnia

Czy stan USA może zakupić NFT? Jeden z prawodawców proponuje ustawodawstwo stanowe, które pozwoli państwu na to. Tymczasem europejski producent samochodów Alfa Romeo wkracza do NFT w sposób, który integruje użyteczność w jedyny w swoim rodzaju sposób – bez skoncentrowania się na kliencie. Coraz powszechniejsze stają się też rugpulle NFT.

To tylko kilka z najważniejszych wiadomości NFT z ostatniego tygodnia. Przejdźmy do wydarzeń w tym tygodniu, aby szczegółowo opisać więcej akcji.

Czy Salesforce pracuje na NFT Token Cloud Station?

Firma Salesforce działająca w chmurze planuje podobno rynek NFT, zgodnie z różnymi źródłami, które cytowały internetowe wydarzenie Salesforce. Firma z siedzibą w San Francisco jest notowana na giełdzie nowojorskiej i jest jednym z liderów rynku rozwiązań chmurowych do zarządzania relacjami z klientami.

Marc Benioff, współdyrektor generalny Salesforce, kupił Time Magazine, który był publikacją wyjątkowo aktywną w przestrzeni NFT, w 2018 roku. Podobno odbyła się wewnętrzna dyskusja na temat tego, czy firma będzie współpracować lub być postrzegana jako konkurencja dla OpenSea.

WWF porzuca NFT po krytyce

W zeszłym tygodniu w społeczności NFT była wielka studnia dramatu. Jednym z nich była główna negatywna reakcja na pierwsze przedsięwzięcie World Wildlife Fund (WWF) związane z NFT. Fundusz starał się mintować NFT, które kształciły osoby i zbierały fundusze na cele środowiskowe. I pomimo skupienia się na środowisku, z planami wybicia projektu na Polygon, publiczne sprzeciwy były zbyt ogromne, a WWF od tego czasu przerwał projekt.

Ethereum pozostaje liderem rynku NFT i będzie punktem wyjścia do nowej integracji platform NFT dla platformy twórców dla dorosłych OnlyFans.
|
Źródło: ETH-USD na TradingView.com

Ten SUV jest fabrycznie wyposażony w układ NFT…

Włoski producent samochodów Alfa Romeo pojawił się w tym tygodniu na pierwszych stronach gazet, ogłaszając, że jego nowy SUV Tonale będzie wyposażony w NFT w celu „certyfikacji” pojazdu i może być używany do weryfikacji, czy pojazd był prawidłowo serwisowany.

Jest to odświeżająca nowa integracja dla NFT i producentów samochodów, ponieważ wiele innych marek samochodowych premium, takich jak Ferrari i Lamborghini, skoncentrowało się na profesjonalnej integracji wyścigów lub prostej integracji IP z NFT. Crypto znalazło również drogę do rozmów w obiektach wyścigowych, takich jak NASCAR, a ostatnio w Hendrick Motorsports.

Czy Stany Zjednoczone mogą inwestować w NFT?

Nowa ustawa w stanie Tennessee, zaproponowana przez prawodawcę stanowego Jasona Powella, House Bill 2644, może upoważniać hrabstwo, gminę lub stan do inwestycji w krypto, narzędzia blockchain i NFT. Powell zasugerował również projekt ustawy o stworzeniu komitetu badawczego, który ma pomóc państwu stać się „najbardziej myślącym przyszłościowo i pro-biznesowym państwem dla kryptowalut i blockchain oraz wspierać pozytywne środowisko gospodarcze dla blockchain i kryptowalut”.

NFT Rugpulle

Rugpulle są często kojarzone z nowymi ICO i nadal szerzą się w przestrzeni społeczności kryptograficznej. Jednak rug są coraz częściej kojarzone z projektami NFT, które wyznaczają szczegółowe plany na przyszłość i wprowadzają na rynek unikatową sztukę, a następnie porzucają projekt, często nie płacąc deweloperom i/lub projektantom i porzucając społecznościowe strony społecznościowe.

Najnowszym w tej przestrzeni jest pozornie „Squiggles”, nowy projekt NFT, który pojawił się w ostatnich dniach, co spowodowało znaczny odzew ze strony społeczności NFT po około 60-stronicowym manifeście przedstawiającym założycieli oszustów.

OnlyFans – najnowsze zdjęcia profilowe NFT

Twitter był de facto liderem, jeśli chodzi o ustawianie zdjęć profilowych przez użytkowników na NFT. Jednak wiele innych serwisów społecznościowych najwyraźniej przyjmuje ten motyw, a teraz platforma treści dla dorosłych OnlyFans jest najnowszą witryną, która przyjmuje zdjęcia profilowe NFT. „Ta funkcja jest pierwszym krokiem w odkrywaniu roli, jaką NFT mogą odegrać na naszej platformie”, powiedział dyrektor generalny Ami Gan. Platforma nadal dąży do zmiany swojej tożsamości z platformy przeznaczonej wyłącznie dla twórców dla dorosłych i dąży do wprowadzania nowych treści. Ten krok w kierunku przyjęcia NFT może sygnalizować, że jest to ostatni moment, aby to zrobić.

YouTube to kolejna strona mediów społecznościowych, o której coraz częściej wspomina się o adopcji NFT i najwyraźniej pracuje nad narzędziami blockchain dla twórców na platformie. Widzieliśmy też, jak ożywają projekty na innych platformach społecznościowych, takich jak Reddit.

Udostępnij w social mediach: