NFT Nirvany już w przyszłym miesiącu

Pop Legendz wystawia na aukcję serię NFT z nigdy wcześniej niepublikowanymi zdjęciami występów zespołu Nirvany.

Fani będa mogli kupić kawałek historii swojego zespołu, który został zapisany na technologii blockchain. Publiczna sprzedaż NFT, nigdy wcześniej niewidzianych zdjęć i dzieł sztuki Nirvany odbędzie się 20 lutego 2022 r.

Na aukcji pojawi się 27 zdjęć i 15 nigdy wcześniej nie widzianych prac, które zostały stworzone z sekwencji zdjęć wykonanych przez fotografkę Faith West 1 października 1991 r. Powstały one sześć dni przed wydaniem albumu Nevermind, w JC Dobbs w Filadelfii. Czarno-białe zdjęcia, jak również kilka kolorowych modyfikacji i GIF-ów zawierających różnorodne ruchome grafiki, są wśród obrazów prezentowanych obecnie w Rarible.

Pop Legendz

Pop Legendz, startup zajmujący się wybijaniem NFT związanych z przemysłem muzycznym, jest gospodarzem ww. aukcji. Nie wszystkie wyprodukowane NFT będą tanie, ale biorąc pod uwagę legendarną pozycję zespołu w świecie rocka, cena tokenów może być uzasadniona. Co więcej, do momentu ujawnienia informacji, materiał nie był nigdzie upubliczniony. Cena za każde zdjęcie zaczyna się od 1 ETH. Natomiast wartość GIF-ów wynosi 67 ETH. Bardzo prawdopodobne, że aukcja zakończy się znacznie większymi ofertami.

Warto dodać, że nabywcy otrzymają nie tylko NFT. Dodatkowo, mogą spodziewać się jedynej w swoim rodzaju, oprawionej w 16 ‘x24’ odbitkę jednej z fotografii z podpisem fotografa. Specjalne warunki przewidziano także dla członków Nirvana Fan Club. Mianowicie dla fanów, GIFy będą kosztować 499 USD dla 100 użytkowników, natomiast 100 fotografii zostanie sprzedanych po 99 USD. Płatności kartą kredytową będą dostępne tylko dla członków klubu. Wszyscy pozostali nabywcy będą zobowiązani do dokonywania płatności w kryptowlaucie.

Projekt Trevor otrzyma połowę z zebranych funduszy. Jest to organizacja charytatywna działająca na rzecz zapobiegania samobójstwom wśród dzieci LGBTQ+. Dodatkowo, Grid Alternatives, organizacja non-profit, która dostarcza panele słoneczne do domów o niskich dochodach, otrzyma resztę wpływów.

Przemysł rozrywkowy i NFT są jedynymi w swoim rodzaju tokenami, które weryfikują własność poprzez wykorzystanie cech standardu blockchain. W przeciwieństwie do tradycyjnych kryptowalut lub niezbywalnych tokenów, które mogą być wymieniane na inne tokeny o identycznych atrybutach, NFT są emitowane pojedynczo i posiadają swój unikalny zestaw właściwości. W wyniku tego, że są one jedyne w swoim rodzaju, ich podstawową funkcją jest służenie jako potwierdzenie identyfikacji lub własności. W ostatnich miesiącach przemysł rozrywkowy i hazardowy był w stanie wykorzystać te cechy. 

Jak wynika z dotychczasowej aktywności na rynku, poza rozwijającą się branżą gier komputerowych, coraz więcej artystów tworzy kolekcje NFT. Jednocześnie zapewniając wyjątkowe wrażenia użytkownikom.

Udostępnij w social mediach: