NFT Fractal oficjalnie uruchomiony

Czym jest NFT Fractal?

Fractal to rynek skoncentrowany na grach, którego współzałożycielem jest Justin Kan – również współzałożyciel Twitcha. Platforma jest rynkiem pierwotnym i wtórnym dla NFT z użytecznością w grach. Gracze mogą sprzedawać NFT do siebie nawzajem na rynku peer-to-peer. Oznacza to, że będa oni mogli zakupić tokeny prosto od innych graczy na rynku. 

Platforma charakteryzuje się przeznaczeniem gamingowym. Jeśli twórcy gier chcą znaleźć się na platformie, muszą przejść wyznaczone etapy. Mianowicie muszą złożyć wniosek. Ocenie podlega reputacja gry, zespół, a także materiały, jakie zostały załączone do aplikacji. Taki proces ma uchronić zainteresowanych i zagwarantować, im jakość przy podejmowaniu decyzji o zakupie. 

Fractal został oparty o blockchain Solany, ze względu na tanie opłaty transakcyjne i szybkość. Natomiast planuje się, że w przyszłości platforma będzie kompatybilna z innymi łańcuchami. Firmy zainteresowane wdrożeniem NFT w swoich grach będą miały możliwość poszerzenia grona społeczności. Jednocześnie nowo utworzona platforma zapewni twórcom gier opcję zarządzania sklepem NFT zarówno na ich stronie internetowej jak i na Fractal.

Przyszłość NFT

Nie ulega wątpliwościom, iż rok 2021 był rokiem wzrostów liczby przedsiębiorstw rozwijających gry oparte na blockchain, jak również fundatorów chcących wspierać ich rozwój. Świetnym przykładem może być dobrze znany projekt dla branży NFT – Bored Ape Yacht Club. Ten planuje wydać własną grę w drugim kwartale 2022 r.

Przez ostatni rok można było zaobserwować znaczące zainteresowanie rynkiem NFT w chwili wystartowania sprzedaży NBA Top Shop czy digitalowej sprzedaży dzieł sztuki. Przypomnijmy,, że słynny kolaż NFT autorstwa Beeple’a został sprzedany w marcu 2021 r. za prawie 70 milionów dolarów. 

Z pewnością uruchomienie platformy i umieszczenie trwałych aktywów w grze jest kolejnym krokiem w świecie technologii blockchain. Już wcześniej gracze dostrzegali istotną wartość przedmiotów scentralizowanych w grach. Teraz tę wartość mogą dostrzec również firmy.

Współzałożyciel Twitcha, 30 grudnia 2021 r. swoją decyzję o uruchomieniu ogłosił w poście na Twitterze. Jak oznajmił w wywiadzie dla GamesBeat, kanał Discord Fractal wzrósł do prawie 107,000 użytkowników od momentu ogłoszenia na rynku informacji o uruchomieniu.

Udostępnij w social mediach: