Najpopularniejsze projekty w Binance Smart Chain

Najlepsze projekty działające w BSC
Coinspector.pl

Binance Smart Chain stał się hotspotem dla innowacyjnych aplikacji DeFi. Oto niektóre z najważniejszych projektów w ekosystemie BSC.

1. PancakeSwap :

Z prawie 10 tysiącami użytkowników, PancakeSwap jest zdecentralizowaną giełdą AMM (zautomatyzowany market maker) działającą w Binance Smart Chain. Umożliwia wymianę tokenów BEP-20. Na koniec marca 2021 roku kapitalizacja rynkowa PancakeSwap wynosiła około 2,5 miliarda dolarów. Binance Smart Chain wygenerował około 15 miliardów dolarów całkowitego wolumenu transakcji w styczniu 2021 roku, a PancakeSwap stał się jednym z dwóch największych współtwórców, generując 1 miliard dolarów (drugim była Wenus ). 

PancakeSwap umożliwia użytkownikom farming ich natywnego tokenu zarządzania CAKE i generowanie zysków. Najpopularniejsze kryptowaluty handlowe na PancakeSwap to Wrapped Bitcoin, BUSD, CAKE i ALPACA. 

Wyniki cenowe od początku roku w 2021 r .: 0,6–18 USD [~ 30x]

2. Venus:

Venus to algorytmiczny protokół rynku pieniężnego, który zapewnia szybkie, bezpieczne i opłacalne transakcje. Platforma ułatwia pożyczanie aktywów, a także generowanie syntetycznych stablecoinów. 

Venus umożliwia generowanie tokenów VAI, które są pierwszym syntetycznym stablecoinem w protokole i są powiązane z wartością dolara amerykańskiego. Natywnym tokenem zarządzania platformą jest XVS. W marcu 2021 roku XVS kosztuje ponad 63 dolary .

Zabezpieczenie wdrożone na platformie jest reprezentowane przez vTokens (podobnie jak vETH), które daje użytkownikom możliwość wykupienia zabezpieczenia lub zaciągnięcia pożyczki pod jego zastaw. W tej chwili Venus obsługuje kilkanaście kryptowalut, w tym Ethereum, Litecoin, XRP, Polkadot, Filecoin i Cardano.

Wyniki cenowe od początku roku 2021: 3,6 – 61 USD [~ 17x]

3. 1Inch.Exchange:

1inch to platforma agregująca DEX, która oblicza najlepsze ceny kryptowalut na zdecentralizowanych giełdach. Token zarządzania platformą to 1INCH, uruchomiony w grudniu 2020 r. 

Użytkownicy mogą zarabiać tokeny 1INCH, zapewniając płynność na platformie płynności 1inch. Platforma 1inch ma USDT, USDC i DAI jako najpopularniejsze waluty handlowe w stosunku do Ethereum.

Wzrost cen od początku roku w 2021 r .: 1,26–4,44 USD [~ 3,5x]

4. Alpha Finance:

Alpha Finance Lab to ekosystem produktów DeFi, które współpracują ze sobą, aby zmaksymalizować zwroty dla użytkowników, jednocześnie minimalizując związane z nimi ryzyko. Ekosystem obejmuje wiele innowacyjnych i przyjaznych dla użytkownika projektów, a wszystkie oferują ogromne możliwości generowania dochodu. Stając się częścią ekosystemu Binance Smart Chain, Alpha Finance obejmuje teraz dwa łańcuchy bloków, a projekt Alpha Homora znajduje się w łańcuchu bloków Ethereum. 

Natywnym tokenem zarządzania platformą jest ALPHA – token ERC-20. 

Wzrost cen od początku roku w 2021 r .: 0,18–18 USD [~ 100x]

5. The Graph:

Graph to protokół indeksowania i wykonywania zapytań dla zdecentralizowanej sieci. Graph umożliwia programistom tworzenie i publikowanie otwartych interfejsów API lub interfejsów programowania aplikacji, znanych jako podgrafy. Kiedy te podgrafy są używane do indeksowania i odpytywania danych z różnych sieci, twórcy podgrafów pobierają opłatę. Graph obsługuje obecnie indeksowanie danych z wielu sieci, w tym Ethereum.

Mechanizm motywacyjny Graph jest oparty na jego natywnym tokenie, GRT. 

Wyniki cenowe od początku roku 2021: 0,37–1,7 USD [~ 4,6x]

6. Ontology:

ONT ID, framework zbudowany dla zdecentralizowanej tożsamości w łańcuchu blokowym Ontology, również został zintegrowany z BSC. Korzystając z ONT ID, każdy STO (oferta tokenów bezpieczeństwa) w Binance Smart Chain może szybko zidentyfikować potencjalnych inwestorów, a inwestorzy mogą również uczestniczyć z maksymalnym bezpieczeństwem, ponieważ ich osobiste identyfikatory byłyby chronione przez zdecentralizowany charakter Ontologii.

Wyniki cenowe od początku roku w 2021 r .: 0,44–1,55 USD [~ 3,52x]

7. DODO:

DODO to protokół płynności wspierany przez efektywny kapitałowo algorytm PMM (Proactive Market Maker). Zapewnia traderom płynność podobną do płynności scentralizowanych giełd, a inteligentne kontrakty mogą natywnie wykorzystywać płynność DODO do zawierania transakcji łańcuchowych. Dostawcy płynności (LP) w DODO mogą tworzyć pary handlowe z posiadanymi tokenami, a platforma nagradza tych LP częścią skumulowanych opłat transakcyjnych.

Wyniki cenowe od początku roku w 2021 r .: 0,16–4,05 USD [~ 25x]

8. Swipe:

Swipe to protokół płatności, który umożliwia użytkownikom natychmiastową konwersję między kryptowalutami, walutami fiducjarnymi i stablecoinami. Różne produkty i usługi Swipe są dodatkowo motywowane przez jego natywny token SXP. 

W przeciwieństwie do podobnych protokołów, użytkownicy Swipe nie muszą stawiać SXP, aby uzyskać dostęp do oferowanych usług / produktów. Jednak posiadacze SXP otrzymują dodatkowe korzyści, takie jak dostęp do kart debetowych Swipe wyższego poziomu, które obejmują korzyści, takie jak subskrypcje Netflix lub Spotify, brak opłat za transakcje zagraniczne i rabaty za pośrednictwem Starbucks, Uber, Apple Music i Airbnb.

Wzrost cen od początku roku w 2021 r .: 0,73–3,5 USD [~ 4,8x]

9. Injective Protocol:

Według twórców protokół iniekcyjny jest pierwszym zdecentralizowanym protokołem wymiany warstwy drugiej, którego celem jest „uwolnienie pełnego potencjału zdecentralizowanych pochodnych i bezgranicznego DeFi”. 

Protokół umożliwia w pełni zdecentralizowany handel bez żadnej władzy kontrolującej transakcje lub udział osób trzecich, a także umożliwia użytkownikom tworzenie i handel nieograniczonymi rynkami.

Wyniki cenowe od początku roku 2021: 4,13–13,3 USD [~ 3,2x]

10. Ramp DeFi: 

Ramp DeFi to protokół, którego celem jest udostępnienie zdecentralizowanych pożyczek i rolnictwa dochodowego posiadaczom tokenów spoza ERC-20. Protokół daje użytkownikom możliwość czerpania płynności z postawionych aktywów.  

Wyniki cenowe od początku roku w 2021 r .: 0,03–0,79 USD [~ 26x]

Źródło/tłumaczenie: ITSBlockchain

Udostępnij w social mediach:

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.