Miliony zniknęły z protokołu Ethereum DeFi Inverse Finance

Inverse Finance zostało zhakowane w sobotę. Haker przekazał już 14,6 miliona dolarów za pośrednictwem Tornado Cash.

Kolejny dzień, kolejny hack DeFi. Inverse Finance to najnowszy protokół Ethereum, który jest narażony na wielomilionowe exploity.

Inverse Finance cierpi z powodu wielomilionowego hakowania

Ekosystem DeFi Ethereum doznał kolejnego poważnego włamania.

Inverse Finance, protokół stablecoin, który koncentruje się na generowaniu zysków w sposób efektywny kapitałowo, został wyczerpany podczas exploitu na początku soboty. PeckShield, jedna z czołowych firm zajmujących się analizą bezpieczeństwa w branży kryptowalut, powiadomiła zespół Inverse o włamaniu na Twitterze kilka minut po wystąpieniu exploita.

PeckShield wyjaśnił w serii tweetów, że haker umieścił 901 Ethereum w protokole i użył błędu manipulacji wyrocznią, aby manipulować ceną tokena INV Inverse. Następnie wykorzystali INV jako zabezpieczenie, aby pożyczyć aktywa i opróżnić protokół. Dane Etherscan pokazują, że haker wyciągnął z protokołu miliony dolarów z YFI, WBTC i własnego tokena DOLA firmy Inverse, a następnie wykorzystał zdecentralizowane giełdy, takie jak Uniswap, do wymiany aktywów na Ethereum. Ten portfel Ethereum połączony z hakerem wyprowadził już 4200 Ethereum o wartości około 14,6 miliona dolarów za pośrednictwem miksera transakcji Tornado Cash, starając się zatrzeć ślady. Portfel zawiera nieco ponad 250 000 USD w chwili obecnej.

Zespół Inverse przyznał się do włamania w tweecie, ale nie udostępnił jeszcze pełnego oświadczenia. „Obecnie zajmujemy się sytuacją, poczekaj na oficjalne ogłoszenie” – czytamy w poście.

Co ciekawe, wbrew trendowi, który ma miejsce w przypadku większości innych hacków DeFi, INV trzyma się obecnie na rynku. W momencie publikacji cena wzrosła o 5,9%, cena wynosi 402 USD.

Udostępnij w social mediach: