Microsoft patentuje wydobywanie krypto za pomocą fal mózgowych

Microsoft patentuje PoW

Firma Microsoft wprowadziła patent na wydobywanie kryptowalut z wykorzystaniem ludzi. Mówi, że dane generowane przez nasze ciała „mogą być Proof-of-Work”

Więc chcesz rozpocząć wydobycie, ale nie masz wystarczająco dużo pieniędzy, aby kupić ASIC lub najnowszy procesor graficzny, aby wydobyć swoją ulubioną kryptowalutę Proof-of-Work? Nie martw się, wkrótce będziesz mógł wydobywać kryptowaluty siłą umysłu, dzięki Microsoft. I nie, to nie jest żart primaaprilisowy.

Zgodnie z dokumentami Światowej Organizacji Własności Intelektualnej, Microsoft pracuje nad stworzeniem systemu, który wykorzystuje energię ludzkiego ciała i wykorzystuje ją do wydobywania kryptowalut.

Ciało ludzkie może być naturalną platformą wydobywczą kryptowalut

Patent o nazwie „ System kryptowalut wykorzystujący dane o aktywności ciała ” wyjaśnia, że ​​organizm ludzki wytwarza energię, która jest tracona wraz z każdą naturalną funkcją ciała fizycznego. Ideą Microsoftu jest wykorzystanie dokładnie tej energii i wykorzystanie jej produktywnie (w stylu Matrix)

„Zamiast masowej pracy obliczeniowej wymaganej przez niektóre konwencjonalne systemy kryptowalut, dane generowane na podstawie aktywności ciała użytkownika mogą stanowić dowód pracy, a zatem użytkownik może nieświadomie rozwiązać trudny obliczeniowo problem”.

Podobnie jak w „Matrixie” Wachowskich, proces wydobywania polega na podłączeniu przez użytkownika szeregu czujników do różnych części ciała, aby wygenerować nagrodę za wykonanie jakiejś czynności świadomie lub nieświadomie.

System wydobywczy proponowany przez Microsoft.  Zdjęcie: WIPO
System wydobywczy proponowany przez Microsoft. Zdjęcie: WIPO

Na przykład patent wyjaśnia, że ​​czujniki mogą określić, kiedy dana osoba wykonuje określone zadanie, takie jak oglądanie reklamy lub korzystanie z usługi internetowej. Po zarejestrowaniu odpowiedniego bodźca można aktywować proces wydobywania, nagradzając osobę tokenami.REKLAMA

Raport mówi, że „przepływ płynów ustrojowych” oraz „aktywność i ruch narządów” mogą być przykładami funkcji organizmu, które mogą wyzwalać czujniki i inicjować procesy wydobywania kryptowaluty.

Następny krok w interakcji człowiek-komputer

Zasadniczo proces wygląda dość prosto. Jedna z grafik patentu wyjaśnia, że ​​podmiot zewnętrzny generuje warunki dla danego zadania – np. Odczytanie całego artykułu Cryptopotato – a osoba wykonująca zadanie uruchamia czujnik, który generuje odpowiedź zapisaną w hashu.

Jeśli ten hash spełnia szereg warunków określonych w systemie, przyznawane są kryptowaluty. W przeciwnym razie – użytkownik nie przeczytał całego artykułu lub przeskoczył do kolejnego fragmentu – blok jest odrzucany, a proces jest wznawiany.

Jak wydobywać krypto swoim ciałem.  Zdjęcie: WIPO
Jak wydobywać krypto swoim ciałem. Zdjęcie: WIPO

Patent wyjaśnia, że ​​transakcje byłyby rejestrowane na łańcuchu bloków zaprojektowanym specjalnie do tego celu. Może być prywatny lub publiczny, ale będzie wymagał złożonej komunikacji między osobą, centralnym komputerem lub serwerem odczytującym i przetwarzającym dane oraz innymi systemami odpowiedzialnymi za rozpowszechnianie informacji i weryfikację informacji i transakcji.

Kto powiedział, że kryptowaluty nie mają przyszłości? Biorąc pod uwagę wszystkie problemy związane z wydobywaniem PoW , być może przekształcenie ludzkiego ciała w krypto, platforma wydobywcza nie jest aż taka szalona… A może tak?

Źródło:Cryptopotato

Udostępnij w social mediach:

Jeden komentarz


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.