Michael Saylor: Inflacja to problem, Bitcoin to rozwiązanie

CEO MicroStrategy, Michael Saylor, wywołał dziś na Twitterze interesujący temat. Napisał na Twitterze: „Problemem jest inflacja. Bitcoin to rozwiązanie”, które Bitcoin Magazine natychmiast przesłał na swoje konto.

Podobnie jak w przypadku reakcji przestrzeni kryptograficznej Twittera na ten tweet, cały rynek kryptograficzny również ma różne opinie. Co więcej, ten argument mówi, że dodruk pieniądza banku centralnego wkrótce doprowadzi do inflacji. Może też z biegiem czasu stracić na wartości.

Z kolei Bitcoin (podobnie jak inne kryptowaluty) ma ustalony limit monet, które można kiedykolwiek stworzyć. Ta cecha Bitcoina czyni go odpornym na inflację.

Komentując tę ​​sprawę, dyrektor generalny Monex Group — Oki Matsumoto powiedział:

Drukowana jest teraz szalona ilość pieniędzy, więc ich wartość spada. Aktywa o ograniczonej podaży, takie jak Bitcoin, nieruchomości lub udziały/akcje, te ceny idą w górę.

Raporty mówią, że chociaż pandemia spowodowała drastyczne spadki w światowej gospodarce, przestrzeń kryptograficzna nadal doświadczyła wzrostu cen aktywów. Być może wynika to z nowych technologii, które pojawiły się w przestrzeni kryptograficznej w ciągu ostatniego roku, takich jak NFT, Play-To-Earn Games, Metaverse itp.

Istnieją jednak również zapisy, które mówią, że inflacja nie rośnie w tej chwili. To prowadzi nas do pytania — „Jeśli tak jest, dlaczego entuzjaści kryptowalut nadal postrzegają Bitcoin jako zabezpieczenie przed inflacją?”

Aby odpowiedzieć, niektórzy uważają, że ludzie kupują teraz Bitcoin, aby uniknąć przyszłej inflacji. Jeśli się nad tym zastanowisz, nie jest to całkowicie złe.

Mając to na uwadze, wielu entuzjastów kryptowalut uważa również, że jeśli chodzi o zabezpieczenie przed inflacją, Bitcoin nie jest tak naprawdę sam.

Założyciel Moneyness Blog — JP Koning, stwierdził, że

Jeśli rozejrzysz się po domu, wszystko jest zabezpieczeniem przed inflacją. Twój dom sam w sobie jest zabezpieczeniem przed inflacją, twój stół, twój osobisty kapitał, twoja edukacja to wszystko zabezpieczenie przed inflacją, ponieważ wszystkie te rzeczy będą rosły, gdy siła nabywcza waluty spadnie.

Udostępnij w social mediach: