Metatalent – zdecentralizowany łowca talentów

Metatalent to młody, zorientowany na przyszłość startup założony przez Mariusza Połecia i Mateusza Smolińskiego, będący odzwierciedleniem jego twórców i ich środowisk zakorzenionych w Rekrutacji Talentów i Zdecentralizowanych Finansach (DeFi).

Poznaj Metatalent

Misją projektu jest zarządzanie działaniami twórców w zdecentralizowanej sieci 3.0 oraz monetyzacja kontentu jakim jest twórczość i sztuka. Metatalent to centrum wspólnych działań (hub of activity) gdzie inicjowane są nowe współprace w branży reklamowej przy użyciu najlepszych rozwiązań z zakresu Non Fungible Tokens (NFT), Metaverse, DeFi i sztucznej inteligencji (AI).

Słowo o założycielach projektu

Mariusz (Mario) Połeć – właściciel Casting Studio, agencji castingowej z prawie 9-letnim stażem na rynku polskim i światowym. Twórca i założyciel startupu Metatalent, ewangelista Web 3.0.

Mateusz (Matt) Smoliński – Twórca startup BTC Polska który z powodzeniem zdobywa rozgłos na Polskiej scenie kryptowalut. Doradca i mentor dla wielu projektów kryptowalutowych. Youtuber i twórca społeczności zafascynowanych zdecentralizowanym światem, pasjonat nowych technologii.

Metatalent i jego fundamenty 2.0

Metatalent wywodzi się z Casting Studio, największej agencji castingowej w Polsce odnoszącej sukcesy na rynku Polskim i światowym od 2013 roku. Agencja może pochwalić się współpracą z międzynarodowymi gwiazdami, takimi jak Paulo Sorrentino, Mike Tyson, Juliette Binoche, oraz z globalnymi markami jak Coca-cola, BMW, IBM, Allegro, H&M czy Zalando. Casting Studio funkcjonuje w przestrzenii Web 2.0 i stanowi źródło najlepszych praktyk biznesowych oraz imponującej bazy talentów. Obecnie trwa transfer talentów z Casting Studio do Web 3.0, co stwarza więcej możliwości biznesowych dla Casting Studio i projektu Metatalent, a także umożliwia twórcom produkcję innowacyjnych treści, jak nagrania 360o czy hologramy. 

Przeniesienie talentu do sieci 3.0 pomaga nawiązywać współprace które odpowiadają na potrzeby przyszłości i wyróżniają naszych klientów i twórców na rynku reklamowym.

Przyszłość puka do drzwi

Metatalent stara się wypełnić lukę między aplikacjami Web 3.0 a twórcami, dla których rozwiązania Web 3.0 (Daaps) i ich potencjał finansowy nie są jeszcze w pełni znane. Obietnica Web 3.0 może wydawać się idealistyczna, a nawet futurystyczna, jednak wielkie firmy, takie jak Amazon, Google czy Meta, aktywnie wdrażają rozwiązania Web 3.0, aby stale ulepszać swoich wirtualnych asystentów, sugestie głosowe, inteligentne urządzenia domowe czy systemy bezpieczeństwa.

Misją projektu Metatalent jest wypełnienie niszy rynkowej poprzez tokenizację talentów i ułatwienie twórcom i klientom przyjęcia trendu NFT, nawiązywania współpracy i zarabiania. Metatalent współpracuje z Coinswap Space, aby zapewnić doskonały ekosystem dla zautomatyzowanej płynności w BNB Chain, gdzie społeczność może wymieniać tokeny na różne treści, sztukę czy usługi marketingowe.

Dostrzegając niepełną wiedzę dotyczącą rozwiązań Web 3.0, Metatalent zdecydował się wprowadzić serię kursów, tzw. “masterclasses”, które pojawią się w przeciągu najbliższych kilku miesięcy. Celem tych szkoleń będzie wyposażenie naszych profesjonalnych twórców i klientów w niezbędne informacje które pomogą im wyprodukować i ztokenizować sztukę i treści, wzbogacić portfolio i kompetencje w ramach Web 3.0, nawiązać nowe współprace oraz postawić pierwsze kroki w świecie NFT.

Centrum współpracy 3.0

Metatalent to tętniące życiem centrum obsługujące talenty, marki, agentów i whisper angels. W tej przestrzeni możliwości się mnożą, współpraca przebiega płynnie, a monetyzacja talentów staje się prosta – wszystko dzięki najnowszym rozwiązaniom z zakresu sztucznej inteligencji. Metatalent już teraz rekrutuje talenty w Web 3.0 do wielu projektów marketingowych i umożliwia swoim klientom zamawianie usług reklamowych z udziałem twórców i treści marketingowych. Metatalent umożliwia idealne dopasowanie swoich klientów i artystów przy użyciu algorytmów uczenia maszynowego. Briefy i kontent, dostarczane przez klientów i artystów, zostają przeanalizowane w Web 3.0 (a także Web 2.0), aby zapewnić wysoce dokładne i zautomatyzowane doświadczenie rekrutacyjne. W naszym hubie agenci mogą łatwo komunikować się ze swoimi klientami za pomocą zdecentralizowanej aplikacji (Dapp), która umożliwia im wydawanie tokenów marki, przyjmowanie płatności w tokenach lub uzyskiwanie rozwiązań typu white label. Whisper angels otrzymują możliwość uczestniczenia w przyznawaniu nagród w postaci tokenów Metatalent (MTT) w zamian za swoją aktywność w kampaniach reklamowych naszych klientów.

Metatalent ma zaledwie kilka miesięcy, a mimo to doskonale zdaje sobie sprawę z wyzwania, jakim jest urzeczywistnienie swojej wizji w świecie w którym wciąż istnieje pewien sceptycyzm wobec rozwiązań Web 3.0. Z tego powodu, twórcy projektu pozostają czujni i reagują na potrzeby szybko zmieniającej się branży reklamowej i kryptowalut. Metatalent wierzy w bezpieczeństwo inteligentnych kontraktów (smart contracts) oraz potencjał jaki niosą rozwiązania sieci 3.0 dla polepszenia współpracy twórców, artystów i marek.

Udostępnij w social mediach: