MetaMask ostrzega użytkowników przed nowym botem phishingowym

MetaMask wezwał swoich użytkowników do zachowania szczególnej ostrożności w przypadku kolejnego oszustwa phishingowego, który zyskuje na popularności.

Popularny portfel kryptowalut MetaMask ostrzegł swoich klientów przed nowym botem phishingowym, który próbuje zdobyć ich frazy seedowe. Według zespołu oszust próbuje skierować użytkowników do tak zwanego portalu „natychmiastowego wsparcia”, w którym są proszeni o wprowadzenie informacji do formularza Google Docs.

Nowe oszustwo

MetaMask – projekt skupiający się na narzędziach i infrastrukturze opartej na Ethereum – opublikował dzisiaj (3 maja) na Twitterze ujawnienie nowego oszustwa, które próbuje zaszkodzić użytkownikom platformy. Organizacja wskazała, że ​​oszustwo jest „normalne” i „prosi o podanie hasła odzyskiwania”, ale to wszystko jest mistyfikacją, a użytkownicy powinni zachować szczególną ostrożność.

Bot phishingowy stara się kierować użytkowników do portalu „natychmiastowej pomocy”. Następnie prosi ich o wprowadzenie danych osobowych do formularza Dokumentów Google. Aby rozwiać wszelkie wątpliwości, MetaMask poinformował, że nie ma systemu kopii zapasowych opartego na Google. Zespół doradził użytkownikom, aby sięgnęli po pomoc za pomocą opcji „Uzyskaj pomoc” w samej aplikacji MetaMask.

Portfel kryptowalut poradził również swoim klientom, aby powiadomili ich o bocie phishingowym, ponieważ aplikacja MetaMask ma taką opcję na swojej platformie.

Pomimo ostrzeżenia wielu użytkowników skarżyło się, że byli już wcześniej atakowani. Jedna z osób pokazała swoją frustrację na Twiiterze i wyraziła obawy, dotyczące odzyskania swoich tokenów:

„Więc zakładam, że nie możemy odzyskać wszystkich naszych tokenów, prawda? Zakładam, że wiele osób zostało wczoraj okradzionych z tego powodu… ”

Im więcej użytkowników, tym więcej ataków

MetaMask odnotował prawdziwy postęp w ostatnim czasie. Portfel jest obecnie używany przez ponad 5 milionów ludzi – znaczący kamień milowy, pokazujący rozwój całego ekosystemu, a zwłaszcza DeFi.

Co ciekawe, MetaMask znajduje ogromną popularność w krajach południowych, gdzie wiele osób ma problemy z lokalnym systemem bankowym i postrzega portfel jako bezpieczną i godną zaufania opcję. Niektóre z krajów na liście 10 najlepszych to Indie, Indonezja, Wietnam i Nigeria.

Ale wraz ze wzrostem liczby użytkowników MetaMask pojawia się problem z bezpieczeństwem, ponieważ trudno jest chronić wielu klientów przed dowcipem hakerów.

Nowy bot phishingowy nie jest pierwszą próbą wyłudzenia ludzi z ich kryptowalut.

Wcześniej firma stojąca za jednym z najczęściej używanych portfeli sprzętowych, Ledger, zauważyła wyciek swojej bazy danych , ujawniając dane osobowe wielu użytkowników.

Źródło:Cryptopotato, grafika

Udostępnij w social mediach: