MATIC wzrósł o 25%. Disney wybrał Polygon do swojego programu akceleracyjnego

Sieć rozwiązań Ethereum Layer-2 Polygon została wybrana przez Disneya do swojego programu rozwoju biznesu w 2022 roku.

13 lipca gigant rozrywki Walt Disney ogłosił, że sześć firm dołącza do Disney Accelerator 2022. Wśród nich była sieć skalowania warstwy 2 Ethereum Polygon.

Program rozwoju biznesu ma na celu przyspieszenie rozwoju innowacyjnych firm. Zgodnie z zapowiedzią Disney koncentruje się w tym roku na nowych technologiach w dziedzinie wciągających wrażeń.

Obejmuje to Metaverse i rzeczywistość rozszerzoną (AR), tokeny niepodlegające wymianie (NFT) oraz postacie ze sztucznej inteligencji (AI). Disney wykorzystał Polygon ze względu na jego skalowalne właściwości, umożliwiające programistom tworzenie doświadczeń Web3.

Disney celuje w Web3

Program rozpoczyna się w tym tygodniu, łącząc sześć firm, aby zwiększyć ich kreatywność i wyobraźnię z doświadczeniem Disneya. Uczestnicy otrzymają wskazówki od zespołu kierowniczego wyższego szczebla Disneya, a także oddanego mentora wykonawczego.

Program odbywa się latem i kończy się Demo Day w październiku w Walt Disney Studios w Burbank w Kalifornii.

Bonnie Rosen, dyrektor generalny programu Disney Accelerator, skomentowała, że ​​„od prawie wieku Disney jest liderem w wykorzystywaniu technologii do budowania rozrywki przyszłości”.

Pozostałe pięć firm dołączających do programu Polygon to:

Flickplay, aplikacja społecznościowa Web3 do odkrywania NFT powiązanych z rzeczywistymi lokalizacjami, które można udostępniać za pomocą AR. Interaktywna, oparta na sztucznej inteligencji platforma do tworzenia postaci Inworld. Lockerverse, platforma Web3, która umożliwia twórcom opowiadanie historii definiujących kulturę.

Ostatnie dwie firmy to eksperymentalne platformy e-commerce dla marek do tworzenia wciągających wirtualnych sklepów 3D w Metaverse. Obsess i Red 6, firmie produkującej sprzęt AR.

Sześć firm otrzyma kapitał inwestycyjny, dostęp do przestrzeni coworkingowej w kreatywnym kampusie Disneya oraz wsparcie mentorów i wskazówki ze strony kierownictwa najwyższego szczebla. Ponadto obecni będą przedsiębiorcy, inwestorzy i liderzy biznesu ze środowisk rozrywkowych i technologicznych.

Na początku tego miesiąca firma Polygon ogłosiła partnerstwo z producentem telefonów komórkowych Nothing, co zapewni funkcjonalność Web3 nowemu urządzeniu.

Reakcja cenowa Polygon (MATIC)

Natywny token firmy Polygon, wciąż nazywany MATIC, zareagował mocno na wiadomość z 25% pompą. MATIC notowany był po 0,63 USD po niewielkim cofnięciu się z maksimum intraday.

Podobnie jak większość aktywów kryptograficznych, spadł on znacznie ze swojego najwyższego poziomu w historii, z 78% stratą w porównaniu ze szczytem 2,92 USD, który osiągnął w listopadzie 2021 r. Ale dziś jest to najlepiej działający token w pierwszej pięćdziesiątce kryptowalut.

Udostępnij w social mediach: