MATIC, Solana, Litecoin. Analiza 13 czerwca

Bitcoin stracił solidne 6,5% w ciągu ostatnich 24 godzin, a całkowita kapitalizacja rynkowa spadła o 3,77%, pozostając na poziomie 1,492 bilionów dolarów. Podczas gdy Solana i Litecoin notowane były na czerwono na wykresie 4-godzinnym, MATIC wydawał się robić zielony ruch dla siebie.

altcoiny

MATIC

Źródło: MATIC/USD – TradingView

MATIC zbliżył się do swojego ATH 26 maja i od tego czasu znajduje się w stałym trendzie spadkowym. W ciągu 18 dni cena monety spadła o 41,32%, osiągając 1,36 USD w momencie pisania. Podczas gdy wskaźnik względnej siły (RSI) znajdował się w strefie wyprzedaży 12 godzin temu, od tego czasu wzrósł z powrotem do neutralnej linii dzięki silnej presji zakupowej.

Bycze tempo można było zaobserwować na Awesome Oscillator w ciągu ostatnich 12 godzin, z obecnością zielonych pasków pod neutralną linią. Niezależnie od tego, Parabolic SAR wykazywał aktywny trend wzrostowy, ponieważ pod świecami znajdowała się biała przerywana linia.

Dodatnia dynamika na rynku uchroniła monetę przed spadkiem poniżej poziomu wsparcia 1,23 USD, a silniejsze sygnały zakupowe mogą spowodować dalszy wzrost ceny.

SOLANA

Źródło: SOL/USD – TradingView

Chociaż SOL od kilku godzin jest na minusie, udało się powstrzymać jego cenę przed spadkiem bliżej poziomu wsparcia 33,5 USD. W chwili pisania tego tekstu linie prostych średnich kroczących (SMA) – 50 SMA (pomarańczowy) i 100 SMA (czerwony) mają różne pozycje na wykresie. Podczas gdy 50 SMA pozostało niedźwiedzie, 100 SMA poruszało się blisko wskaźnika ceny.

W ostatnich kilku obserwacjach wzrost średniego indeksu kierunkowego (ADX) wskazywał na spadek cen. Obecny wzrost wskaźnika może być niepokojący, jeśli czerwona linia przesunie się powyżej granicy 25,0. Zgodnie ze wskaźnikiem, SOL znajdował się w stanie aktywnego Squeez Momentum (białe kropki), z silną presją niedźwiedzi obecną w momencie pisania.

Szanse, że moneta spadnie poniżej linii wsparcia, wydają się prawdopodobne na podstawie wskaźników, dlatego kolejne wsparcie ustalono na 25,7 USD.

LITECOIN

Źródło: LTC/USD – TradingView

Litecoin poruszał się zgodnie z oczekiwaniami. Moneta nie wykazywała żadnej poważnej zmienności w ciągu ostatnich kilku dni. Ruch LTC pozostał w trendzie bocznym i skonsolidował się w granicach oporu 185,5 USD i wsparcia 145 USD. Nawet w czasie publikacji, Bollinger Bands nie wykazywały nadchodzącej zmienności, ponieważ wstęgi pozostawały równolegle do siebie.

Wskaźnik siły względnej (RSI) był znacznie poniżej linii neutralnej. Presja sprzedaży podniosła wskaźnik do 40,8. Wręcz przeciwnie, Awesome Oscillator wykazywał bycze tempo wzrostu, gdy zielone słupki pojawiły się na wskaźniku.

Moneta musi wzrosnąć powyżej 170 USD, aby wywołać znaczący wzrost, aby zapobiec dalszym spadkom cen.

Źródło: AMBCrypto

Udostępnij w social mediach: