MATIC – Powód dla których wytrzymuje obecne wahania rynkowe

Chociaż Bitcoin [BTC] stoi w obliczu trudnych przypływów na rynku kryptowalut, altcoin MATIC trzyma się mocno.

Przed załamaniem się rynku cena MATIC wzrosła o 274%, z 0,76 USD do 2,87 USD. Jednak biorąc pod uwagę korelację Bitcoina z altcoinami, MATIC załamał się o 64%, a jego wartość spadła do 1,01 USD. Pomimo tego spadku token szybko odzyskał wartość, a nawet gdy rynek BTC nadal spadał, MATIC był w momencie pisania na poziomie 1,62 USD.

Głównym powodem, dla którego cena altcoina wytrzymała zmienność rynkową, była silna sieć Polygon. Token służy do opłacania opłat transakcyjnych i według Coingecko wykazywał kapitalizację rynkową w wysokości 10,30 miliarda dolarów. Było to możliwe, ponieważ łączna liczba adresów z minimalnym saldem osiągnęła w tym tygodniu wysoki poziom 81,83 tys. Dane z raportu IntoTheBlock sugerują, że od początku roku MATIC dodało 61,720 nowych posiadaczy.

Źródło: IntoTheBlock

Wraz ze wzrostem liczby użytkowników zwiększyła się również aktywność sieciowa. Więcej osób zaczęło wchodzić w interakcję z ekosystemem Polygon, ponieważ liczba aktywnych adresów również wzrosła do 81,83 tys. W ciągu ostatniego miesiąca.

Platforma Polygon pomaga użytkownikom w opracowywaniu większej liczby Dapsów, badania sugerują, że zapotrzebowanie na użytkowników również wzrosło. 18 maja osiągnął nowy rekordowy poziom dziennej liczby aktywnych adresów, 16 820.

Źródło: IntoTheBlock

Wraz z nowymi użytkownikami i nowymi Dapsami budowanymi na Polygon, wolumen transakcji wzrósł ~ 47x w YTD, a cena wzrosła ~ 96x. Potwierdziło to, że rosnąca cena jest skorelowana z rozwojem sieci.

Gdy Polygon dociera do nowych użytkowników i popycha do adopcji, MATIC może stać się mniej skorelowany z największą kryptowalutą – Bitcoinem. Może to doprowadzić do niezależnego wzrostu zasobu cyfrowego i stanowić alternatywę dla handlowców. Jednak wzrost ten może być możliwy tylko wraz z rozwojem sieci.

Źródło:AMBCrypto

Udostępnij w social mediach: