Matic znika z giełd! Jaki ma to wpływ na cenę?

Wzrost cen Ethereum mógł zahamować wzrost większości innych altcoinów , jednak Polygon MATIC jest teraz prawie całkowicie znika z giełd.

Podczas gdy na początku stycznia 2021 r. na giełdach spot było 1,24 miliarda MATIC, teraz w maju 2021 r., w ciągu ponad 4 miesięcy, pozostało tylko 88,49 miliona MATIC. Nastroje w sieci sugerują, że traderzt są obecnie optymistyczni dla MATIC w dłuższej perspektywie. Opiera się to na ogólnym postępie projektu, a nie tylko na wzroście cen, który rozpoczął się w tym sezonie altów.

Duża część zasobów MATIC jest aktywnie wykorzystywana przez ekosystem Polygon do różnych działań produkcyjnych. Na tej podstawie jest oczywiste, że Polygon to projekt, który znalazł produkt / rynek pasujący do bardzo niewielu altcoinów . Dodatkowo MATIC udowodnił swoją użyteczność i znaczenie dla ekosystemu Polygon. Różni się od aktywów spekulacyjnych i memecoinów znajdujących się na giełdach i skoncentrowanych w dużych portfelach HODLerów.

MATIC || Źródło: Twitter

Przejęcie AAVE i SUSHI na 0x Polygon było znaczącym wydarzeniem w DeFi latem 2021 roku, a ponieważ więcej projektów zasila płynność za pośrednictwem Polygon, staje się to bardziej istotne. Ponieważ Ethereum wypływa z giełdowych sygnałów zwiększających zaufanie inwestorów, podobna teoria dotyczy również MATIC.

Ponieważ jest to rozwiązanie warstwy 1 do skalowania L2 dla ETH 2.0, nadchodzące wydarzenia i aktualizacje w sieci ETH są również korzystne dla ceny MATIC. W większości przypadków traderzy i HODLerzy posiadający ETH w swoim portfelu to również ci, którzy w większości przypadków mają MATIC, co doprowadziło do rosnącej korelacji między ceną tych dwóch aktywów w oparciu o aktywność na giełdzie.

Źródło: Lunarcrush

Na podstawie powyższego wykresu z Lunarcrush, wolumen społecznościowy MATIC obecnie spadł, jednak cena jest zbliżona do poziomu 1 USD. Po gwałtownym wzroście wolumenu społecznego nastąpiły okresy wahań cenowych co sprzyja osłabieniu wolumenu społecznościowemu.

Istnieje wyższa korelacja między rezerwami MATIC na giełdach a 24-godzinnym wolumenem w porównaniu z wolumenem społecznościowym. Ten wykres pokazuje również, że MATIC nie jest napędzany zwykłymi spekulacjami lub szaleństwem w mediach społecznościowych, a cena nie jest kontrolowana przez kilka adresów portfeli. Oczekuje się, że wzrost cen MATIC będzie kontynuowany wraz z odkryciem cen przez ETH i wzrośnie do poziomu 4000 USD.

Udostępnij w social mediach: